Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzona miedniczka bieguna dolnego w nerce


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

Wątroba, śledzina, trzustka w normie pęcherzyk żółciowy bez złogów Podwójny UKM nerki prawej z poszerzoną miedniczką bieguna dolnego wszystko inne w normie nadmienię ,że u innego lekarza wykonującego USG mam dwa kamienie w prawej nerce ,jeden w lewej nerka prawa dwukrotnie po wodenerczu ,stan po kolce nerkowej ,nawracające zakażenia dróg moczowych Aktualne badanie to poszerzona miedniczka bieguna dolnego co robic? proszę o interpretację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka poszerzona miedniczka nerkowa może być tylko pozostałością po przebytym zapalniu nerki. Prawdopodobnie w chwili obecnej nic groźnego w nerkach się nie dzieje. Niestety, ale taki charakter tej nerki może już pozostać. Jeśli nie masz żadnych dolegliwości świadczących o stanie zapalnym układu moczowego taka zmieniona nerka wymaga tylko obserwacji. Za około 2-3 miesiące kontrolne USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ,że ta nerka boli są dni,że bardzo z oddawaniem moczu różnie bywa i pojawiają się obrzęki nie wiem co robić czy tak ma już byc czy cos z tym robić boli w prawym boku i ból promieniuje do kolana w ostatnim badaniu moczu pojawiły się erytrocyty swieze 8-10 praktycznie w każdym badaniu mam erytrocyty świeże lub wyługowane na każdą zmianę pogody boli ,nie mam juz siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie ma Pani kamicę nerkową./sugerują to jednak kamienie w nerkach,podejrzewam,że lekarz radiolog prawidłowo ocenił/W konskwencji doprowadza,np. do wodonercza/wodonercze leczy się tylko chirurgicznie/Kamica objawia się:napadami silnych bóli,określane jako kolka nerkowa,umiejscowione są w okolicy lędźwiowej ,promieniują w kierunku pachwiny,mogą wystąpić mdłości,wymioty,parcie na mocz,czy też wzdęcia brzucha,czasami tylko tępe bóle,nasilające się przy ruchach.Czasem tylko ropomocz i krwinkomocz./na ten temat nic Pani nie pisze/erytrocyty /8-10 za dużo/świeże występują w dolnych drogach moczowych,wyługowane w nerkach.Takie objawy sugerują zapalenie układu moczowego lub kamicę nerkową./Można zrobić badanie na posiew moczu/Badanie radiologiczne wykazuje obecność kamieni.Można też określić w surowicy krwi,stężenia wapnia,kwasu moczowego ,fosforu,oraz badanie moczu/dobowe/Urolog w zleceniu określi ,które czynniki będą ptrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×