Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Taśmowate stolce a IBS


Gość Bartek / Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam od 5 miesiecy mam zdiagnozowany zespol jelita drazliwego. Mialem robione badania na krew utajona morfologie ob, crp, badanie kalu na pasozyty, usg jamy brzusznej , badanie per rectum, oraz badanie z podwojnym kontrastem, nic nie wykryto. Waze 108 kg i mam 27 lat. Nie chudne, mam apetyt. Rano budze sie ze skurczami brzucha po czym ide sie wyproznic i jest dobrze. Przy naduszeniu lewej strony podbrzusza kluje mnie to miejsce na wysokosci esicy. Zauwazylem ze robie tasmowate stolce czy to normalne przy IBS/? Stolec oddaje 3-4 razy dziennie o konsystencji papkowato miekkawej jest uformowany ale miekki moze to zwieracz go formuje gdy sie przez niego przeciska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam serdecznie mam 27 lat. Od 6 miesiecy mam zdiagnozowany zespol jelita drazliwego. - na podstawie badan krwi, kalu na krew utajona, usg, badania per rectum oraz badania z wlewem doodbytniczym. Nie chudne, mam nadwage. Czesto robie tasmowate stolce najczesciej gdy stolec jest papkowato miekki , gdy jest twardy to jest ok ale gdy jest troszke bardziej miekki to formuje sie jakby przez zwieracz i jest tasmowaty czy to normlane przy IBS? Dodam ze zraz po przebudzeniu oddaje stolec (najczesciej jest dobrych kształtow i twardszy) a kazde kolejne w ciagu dnia sa coraz bardziej miekkie i tasmowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie stolce właśnie mogą występować w IBS. W czasie dnia, gdy jest Pan troszkę bardziej zestresowany stolce stają się bardziej rzadkie na skutek pobudzenia nerwowego perystaltyki jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam serdecznie. Mam 27 lat. Waze 116 kg. od Pol roku mam problemy jelitowe. Mam biegunki(glownie papkowate stolce, uformowane ale bardzo miekkiej konsystencji) Rano wstaje ze skurczami jelit po czy oddaje stolec i skurcze ustepuja. Byłem u gastroenterologa ktory zbadal mi brzuch reka i w lewym podbrzuszu podczas duszenia reka mnie kulo i powiedzial ze to zespol jelita drazliwego. Dodam ze raz zobaczylem chyba skrzepik krwi w stolcu ale bylo to tylko ten jeden raz, lekarz powiedzial mi ze w moim wieku to nic groznego i raczej to jakies jednorazowe podraznienie sluzowki jelita. Dodam ze od pierwszych objawow przytylem 16 kg i wciaz mam duzy apetyt. Oddaje kilka stolcow do poludnia o malej objetosci papkowatych. Sa uformowane ale sa miekkie. Zauwazylem ze ostatnio coraz czesciej sa zwezone. Tzn sa polowy grubosci takiej jak powinny( nie sa olowkowate). Co poltoej miesiaca zdarza sie tydzien ze stolce sa normalnych rozmiarow ale potem znow sie cos psuje i zaczynaja sie robic bardziej miekkie i chudsze. Do tej pory mialem robione nastepujace badania: -badania krwi( morfologia, ob, crp, alat aspat, marker ca 19-9) wszystko w normie , tylko alart podwyzszony - 55 -badanie kalu na pasozyty i krew utajona - ujemne ( robilem 4 razy) - usg jamy brzusznej - wszystko ok, tylko mam torbiel okolotorebkowa na lewej nerce -badanie per rectum - robil mi je chirurg, wszystko ok, tylko wykryl zylaki wewnetrzne - badanie z wlewem doodbytniczym - jelito na calej swojej dlugosci bez zmian i tu moje pytania: 1. czy takie stolce (tzn o polowie objetosci stolca normlanego i bardziej miekie) sa mozliwe w ibs? 2. Czy mozliwe ze badanie z wlewem sie pomylilo poniewaz np zle sie oczyscilem i nic nie pokazalo przez to?(lekarz 2 dni przed badaniem kazal sie oczyscic na wlasna reke i pic duzo wody, nie jadlem dwa dni wypilem mnostwo herbat na przeczysszczenie i wypilem mnostwo czystej wody tak ze na wieczor przed badaniem wydalalem odbytem prawie sama wode) Czy gdybym sie zle oczyscil z mas kalowych to wynik bylby raczej fałszywie dodatni? 3. Czy badanie z wlewem dobrze ukazuje odbytnice i esice? Czy tylko okreznice? i Czy radiolog robiac badanie z wlewem widzi na biezaco jelito(tak jak w filmie) czy tylko podczas zrobienia zdjecia widzi obraz? Z gory dziekuje za odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam serdecznie Mam 27 lat. Od paru miesiecy borykam sie z problemami jelitowymi. Mam luzniejsze stolce(najczesciej papkowate) 4-5 razy dziennie zwlaszcza na ranem, Bolow brzucha nie mam, czasami mam skurcze jelit przez pare chwil, najczesciej po wyprozneiniu przechodza. Czasami pojawiaja sie stolce jakby tasmowate z krawedziami jakby byly formowane przez zwieracz(najczesciej sa takie jak sa miekkie). Raz w ciagu pol roku moich objawow pojawila sie biegunka ze sluzem i niewielka iloscia krwi, ale byl to tylko jeden dzien. Wogole nie trace na wadze, amm apetyt i to duzy, wyniki morfologii crp i ob wzorcowe, badanie per rectum ujawnilo tylko hemoroidy(ktore nie doskwieraja mi wogole), usg jamy brzusznej jest ok, badanie rtg jelita z kontrastem takze bez zastrzezen. Gastroenetrolog postawil diagnoze - IBS. ja jednak martwie sie ze to cos gorszego moze byc. Rak np. Ostatnio czesto wstrzymuje stolec myslac ze jak dluzej bedzie w jelicie to bedzie twardszej konsystencji i bedzie wiekszej srednicy. Rano zawze sie wypronizam pierwsza czesc stolca jest twrada druga czesc bardzo miekka. Mam takze objaw ktory pasuje do WZJG tzn stolec jest oddawany pod cisnieniem wraz z gazami ktore nagromadzily sie w jelicie( nie wiem czy jest to objaw WZJG czy to przez to ze staram sie jak najdluzej przetrzymac stolec w jelitach) Dodam ze mam takze zmiany skorne(na plecach i rekach jakby pryszcze tyle ze dlugo sie utrzymuja) moze to ma jakies powziozanie z jelitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

WItam od pol roku robi papkowate stolce uformowane ale bardzo miekkie. Stolec oddaje najczescie z rana p przebudzeniu i do poludnia jeszcze 2-3 razy. Gdy mocniej ucisne lewe podbrzusze zaraz przy biodrze to mnie ukuje. Bylem u lekarza mialem robione badanie per rectum i wyszlo ok, badania krwi poza alatem takze wzorcowe. Usg jamy brzusznej ok i badanie z podwojnym kontrastem jelita takze ok.- jelito bez zmian. Od dluzszego czasu robie stolce takie poscinane splaszczone tasmowate, z krawedzami roznego kształtu, Sa poszczepione pourywane w wielu miejscach i oddaje je czesto pod cisneniem. Gastrolo pwiedzial mi ze mam ibs ale martwia mnie te stolce? stolca jest malo, jest pourywany czesto tasmowaty. z krawedziami. Czego to moze byc przyczyna? dodam ze mam 27 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam Panie doktorze. Mam 29 lat i problemy jelitowe od pol roku. Czeste papkowate stolce uformowane ale miekkie, postrzepione, tasmowate, czasami olowkowate najczesciej jasniejszego koloru. Odaje je najczesciej 3 razy dziennie najczesciej z samego rana. Bolow jako takich brzucha nie mam , tylko jak lekarz badal mi brzuch reka to w lewym podbrzuszu przy biodrze kluje mnie. Jak sam sobie uciskam to miejsce to rowneiz kluje. W stolcu w ciagu tego pol roku pojawila sie raz krew wraz ze sluzem podczas ostrej biegunki. Robiłam badania krwi(morfologia, ob, crp, aspat alat i wszystko ksiazkowe poza alatem -85), badania na krew utajona tez 4 razy ujemne. Usg jamy brzusznej wyszlo w porzadku. Mialam robione takze badanie per rectum w ktorym lekarz wykryl hemoroidy wewnetrzne. Niedawno prywatnie poszlam na badanie w ktorym wlewali mi jakis plyn doodbytniczo i robili serie zdjec i radiolog powiedzial ze jelita czyste. Martwi mnie jednak ten bol (klucie) podczas uciskania tej lewej strony podbrzusza zaraz nad biodrem? za kazdym razem jak mocniej nadusze to miejsce to ukluje. Gastroenterolog u ktorego buylem powiedzial ze jest to IBS ale ja sie martwie ze to cos gorszego. Dodam ze nie chudne, a raczej od pierwszysch objawow ktore pojawily sie pol roku temu przytylem 9 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Od pol roku mam objawy jelitowe. Robie papkowate uformowane stolce 3-4 razy dziennie, które czesto sa waskie z kantami. Robilam badanie na krew utajona w stolcu i wszylo dodatni. Mam 27 lat. Czy to moze byc rak? dodam ze robilam badanie z wlewem doodbytniczym i wyszlo ok. Badanie per rectum takze nic nie wykazalo, jedynie lekarz mi powiedzial ze wyczul hemoroidy wewnetrzne ale nie zauwazylem zeby mi krwawily. W tym wieku moze to byc nowotwor jelita?Nie trace na wadze. Badania krwi takze wzorcowe- tzn crp, ob, morfologia. Czasami kluje mnie z lewej strony kolo biodra jak sobie tam nacisne. Tydz temu mialam robiona gastroskopie i wyszla miare dobrze- mam refluks i drobne nadzerki na przełyku. Skad te waskie stolce? Pomocy. Bo umieram ze strachu:-( Ostatnio wyprozniam sie tylko raz gora dwa razy dziennie glownie rano. Pierwszty stolec jest troche twardszy i tylko troche splaszczony kolejne sa bardziej miekkie i poscinan waskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek/Andrzej/Pipi

Witam serdecznie mam 27 lat. Od pol roku mam dolegliwosci jelitowe. Kluje mnie w leweym podbrzuszu. Czasami pojawia sie krew.(rzadko) . Stolce sa tasmowate lub cienkie. Badani krwi mam ok. Badanie per rectum - ok. badanie z wlewem nic nie wykazalo. Dzis mialem robiona sigmoidoskopie oto opis badania: W związku z dobrym przygotowaniem badanie poszerzono - fiberoendoskop wprowadzono do ok. zagiecia sledzionowego. W bańce odbytnicy blonz sluzowa przekrwiona bez rysunku naczyniowego - pobrano wycinki. Na calej dlugosci badanego odcinka dosc liczne uwypuklenia sluzowki wielkosci 2-3 mm- pobrano wycinki. Lekarz po badaniu powiedzial, że raka mam sie nie obawiac ale dokladnie co mi jest bedzie mozna powiedziec jak przyjad wyniki wycinkow. Czy to moze byc WZJG? W takim razie skad mam te ciensze stolce?I ta krew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Czy poniższy opis może budzić niepokój. Od jakiegoś czasu mam ciągłe bóle brzucha po lewej stronie, raz niżej raz wyżej. Jak ucisne mocno lewy dół brzucha to mnie kłuje. Moje stolce często są spłaszczone, natomiast praktycznie nigdy nie są okrągłe. Najczęsciej lekko spłaszczone. Czy taki ciągły ból i spłaszczenie stolcy może budzić niepokój i być początkim jakiejś choroby? Jeśli tak to czy może to być jakieś zapalenie lub rak? Nadmienię, że ok. 6 miesięcy temu miałem kolonoskopię i ponoć mam w porządku jelita. Badanie było robione z powodu sporadycznych bóli w dole brzucha. Teraz mnie boli praktycznie cały czas. Ostatnio byłem u chirurga ogólnego-proktologa i oglądał mi odbyt i odbytnice. Nie mam tam zmian ani stanu zapalnego. Czym więc mogę tłumczyć te bóle? IBS czy jakiś stan zapalny samej esicy? Może to być nowotwór? A czy ból może pochodzić od kręgosłupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Dzien dobry Panie Doktorze. Pisze bo od pewnego czasu ( od 9 miesiecy) mam problemy jelitowe. Mam 30 lat i jestem mezczyzna. Czesto robie papkowate stolce - 4-5 razy dziennie, czasami bardzo rzadko pojawia sie nieiwelka ilosc krwi. 2 razy pojajwiala mi sie biegunka ze sluzem i z krwia w ciagu tych 9 miesiecy problemow jelitowych. Gdy uciskam lewa czesc podbrzusza to kuje mnie w tym miejscu. Martwi mnie ze stolce prawie zawsze sa zewzone, tasmowate i na pol miekkie. 1. Mialem robione badanie krwi, ktore poza lekko podwyzszonym alatem wyszly bardzo dobrze. 2. Usg takze nie wykazalo zmian w jamie brzusznej(choc mam podwyzszony alat -90) 3. Badanie z wlewem kontrastowym - jelito na calej swojej dlugosci zmian nie wykazuje. 4. Per rectum - ok 5. Test na krew utajona - 3x ujemny i raz dodatni. 6. Sigmoidoskopia - W związku z dobrym przygotowaniem badanie poszerzono - fiberoendoskop wprowadzono do ok. zagiecia sledzionowego. W bańce odbytnicy blonz sluzowa przekrwiona bez rysunku naczyniowego - pobrano wycinki. Na calej dlugosci badanego odcinka dosc liczne uwypuklenia sluzowki wielkosci 2-3 mm- pobrano wycinki. - wynikow hist-pat jeszcze nie mam. Co to moze byc Panie doktorze? jakis nowotwor?skad te splaszczone stolce?Lekarz powiedzial po sigmoidoskopii ze na razie zadnych lekow mi nie przepisuje, jak przyjda wyniki wycinkow to rozpocznie leczenie. Dodam ze nie chudne , mam nadwage i dosc dobry apetyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niewielkie uwypuklenia śluzówki mogą być bardzo drobnymi zmianami polipowatymi, a w odbytnicy jest jakiś stan zapalny. To oczywiście nie nowotwór, a spłaszczone stolce mogą być spowodowane czynnościowymi skurczami jelit w ten sposób formującymi stolce. Oczywiście ostateczne rozpoznanie będzie można postawić dopiero po otrzymaniu wyników histopatologicznych. Zmiany opisywane oraz badania laboratoryjne nie sugerują w żaden sposób wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

jesli tych uwypuklen jest tak duzo to moze to byc polipowatosc rodzinna? Gastroenterolog gdy go spytalem o te uwypuklenia powiedzial ze raczej nie sa to polipy gruczolowe tylko hiperstatyczne(zapewne zle napisalem ta nazwe) ale nie mowi mi tego ze 100 prcentowa pewnoscia powiedzial ze wszystko okaze sie jak przyjda wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

We wrzześniu ub. r. miałem badanie kolonoskopowe, ze względu na papkowate stolce i bóle w dole brzucha. Lekarz badający stwierdził niewielkie zrosty po lewej stronie brzucha, ze wzgledu na przebyte w młodości operacji na wyrostek. Na podstawie tego badania oraz moich dolegliwości zdiagnozowali u mnie IBS. Pół roku po badaniu mam prblemy z prawidłowym stolcem. Do toalety chodzę codziennie w godzinach rannych. Bardzo często jest on papkowaty lub wręcz ta papka jest bardzo naodniona. Jest w nim dużo niestrawionych pokarmów - głównie warzyw, pietruszka, pomidory, papryka, buraki lub nasiona z chlebów. Wtedy zazwyczaj pierwsza część stolca jest spłaszczona, a dalsza to już papka. Jak rano wstaję to czuję jak w jelitach przesuwają się masy kałowe. Za chwile po tym uczuciu muszę isć do WC. Czasem się zdarza (1 do 2 x na ok. 2 tygodnie), że stolec jest prawidłowy (twardy i okrągły). Biorę też osłonowo bioprazol ze względu na lekki ból w lewym nadbrzuszu pod żebrami. CHoć wydaje mi się, że jest ten ból w lewym nadbrzuszu może pochodzić od IBS. Niby po tym leku mi przeszedł ten ból, ale przeniósł się w prawy nadbrzusze. Bóle te nie zwiększają się przy ucisku, co jest dla mnie dziwne. Ostatnie badania jakie robiłem to: mocz, krew, aspat, alat, ggtp, bilirubina, amylaza, lipaza, zelazo oraz ob i crp. Pokusiłem się również o tsh. Wszystkie badania z krwi są prawidłowe. Proszę o odpowiedź na moje pytania: 1. Czy taki papkowaty a nawet bardzo nawodniony papkowaty stolec ze sporą ilością niestrawionych pokarmów może być spowodowany przez IBS? 2. Czy taki stolec to biegunka?? Wydalam go 1 x dziennie, a wszędzie czytałem, że biegunka to wydalanie ponad 3 x na dzień. 3. Czy bioprazol może dawać taki skutek uboczny papkowatych stolców? 4. Czy bioprazol może dawać dolegliwości wątrobowe? 5. Czy biorąc pod uwagę, że zazwyczaj mam papkowate stolce oraz 1 lub 2 x na 2 tygodnie mam normalny stolec to czy mogę mieć jakiś stan zapalny w jelitach? 6. Czy konieczne jest powtórzenie kolonoskopi? Bardzo proszę o odpowiedzi na moje wszystkie pytania. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

WItam. Mam pytanie. Co moze byc przyczyna tasmowatych i olowkowatych stolcow , skoro sigmoidoskopia wyszla ok ( bez guzów) - jedynie odbytnica bez rysunku naczyniowego i liczne uwypuklenia na calej dlugosci badanego jelita wielkosci 3 mm. Badanie rtg z kontrastem jelita takze wyszlo bez zarzutu. Skat takie stolce i co jakis czas niewielkie ilosci krwi w stolcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Od jakiegoś czasu dziwnie wydalam stolec. Jest on bardzo rozluźniony, papkowaty i zawiera niestrawione warzywa. Jest on wydalany rano. Potem zazwyczaj nie chodze do toalety. Odczuwam też ból, szczypanie, ciągnięcie w obrębie jelita grubego. Również na dole na plecach z lewej strony. W ciągu dnia praktycznie cały czas mnie boli gdzieś brzuch. Około 9 miesięcy temu miałem kolonoskopię. Jestem również pod kontroloą proktologa. Czy tak się może objawiać zesp. jelita drażliwego? Może to być zapalenie np esicy bez patologi w odbycie i odbytnicy? Proktolog nic nie stwierdzil w odbycie i odbytnicy. Dlaczego mnie boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Mam 30 lat i jestem mężczyzną. Bardzo proszę o zapoznanie się z moim problemem (może troche przydługim) i proszę o fachową opinię. Od dłuższego czasu mam problemy z sytemem trawiennym. Najpierw, a będzie to już z rok temu, miałem bóle w dolnej i lewej części brzucha. Było to jakby kłucie. Momentami kłucie było aż tak silne, że pojawiały mi się gwiazdki przed oczami. Wyniki badania krwi i usg jamy brzusznej były prawidłowe. Końcem sierpnia zdecydowałem się na kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Wynik również był dobry. Uspokoiłem się trochę. Bóle się nadal pojawiały, czasem przenosiły się w różne miejsca jamy brzusznej. Dziwny jest dla mnie fakt, że ból się nie powiększa lub całkiem znika przy ucisku jamy brzusznej i tego bolącego miejsca. Jednak najbardziej nie pokoi mnie fakt, iż od ponad 2 lat mam papkowate stolce. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale od ubiegłego roku przywiązuje do tego wagę i często sprawdzam jego konsystencje wzrokowo. Często w tych papkowatych stolcach są niestrawione pokarmy. Najwięcej jest warzyw i owoców. Ostatnio stolec wygląda nawet tak, jakby to co zjem i wpadnie do żołądka zostały ze sobą zmieszane, naprawde delikatnie nadtrawione i wymieszane z tym czymś co nadaje kolor stolcu. Prawde mówiąc bardzo przeraża mnie to. W muszli w wc w wodzie nie ma oczek tłuszczu. Stolec się łatwo spłukuje. Tylko tyle, że jest papkowaty. Wypada ze mnie bardzo szybko. Jeśli nie jest papkowaty to często jest spłaszczony. I czasem wtedy ostatnia część jest kwadratowa - jakby od czegoś odbita. Odkąd pamiętam wypróżniam się codziennie i nie mam raczej problemów z zaparciami. Czasem jedynie w wekendy jak mogę dłużej pospać. Wtedy jakbym przesypiał porę wypróżnienia. Dosyć często zdarza się podczas oddawania stolca, że pierwsza jego część jest normalnie uformowa i nie zawiera tak dużo niestrawionych resztek pokarmowych. Potem stolec robi się coraz bardziej papkowaty. Jest on w jednym kawałku, ale jak przechodzi w coraz bardziej papkowaty to zaczyna się strzępić. Zdarzają się również, ale sporadycznie, że stolce są normalne. Szczególnie jak nie idę w jakiś dzień do wc, wtedy jest normalnie uformowany i często jego pierwsza część jest kulkowata. Nadmienię również, że często mam bóle w górnej lewej części nadbrzusza zaraz pod żebrami. W okolicach tej pierwszej od góry, wolnej kości żebrowej. I ten ból również nie nasila się przy ucisku. Wydaje mi się, ze lewa strona żeber jest jakby bardziej wypukła w jednym miejscu od prawej, ale to może być spowodowane skoliozą i zniesieniem lordozy w odcinku lędźwiowym. Zrobiłem badania w kierunku trzustki (lipaza i amylaza) - enzymy mam w normie, bardziej zbliżone do dolnej granicy. Badania w kierunku wątroby również zrobiłem (bilirubina całkowita, spat, alat, ggtp) - te badania też są w normie. krew utajona jest ujemna. crp jest ujemne. ob po jednej godzinie na poziomie 2. Poniżej zamieszczam kilka moich pytań: - Czy tak może się objawiać zespół jelita drażliwego? - Czy mogę mieć zespół złego wchłaniania (np. celiakia)? Jak to można zdiagnozować? - Czy przy zespole złego wchłaniania są odchylenia w morfologii krwi (np. ob, crp, leukocyty)? - Czy może to być nerwica? Bardzo często trzęsą mi się ręce, boję się o swoje zdrowie, czasem mam zawroty głowy. Wydaję mi się, że chyba nawet boję się być sam. - Czy zespół złego trawienia może się *uaktywnić* po 29 latach życia? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Pare dni temu mialem robiona sigmoidoskopie. Lekarz wzial wycinki do badania hist-pat. Oto opis makroskopowy badania: W związku z dobrym przygotowaniem badanie poszerzono - fiberoendoskop wprowadzono do ok. zagiecia sledzionowego. W bańce odbytnicy blonz sluzowa przekrwiona bez rysunku naczyniowego - pobrano wycinki. Na calej dlugosci badanego odcinka dosc liczne uwypuklenia sluzowki wielkosci 2-3 mm- pobrano wycinki Dodam ze mialem robione badania krwi ktore sa w normie, badanie z wlewem doodbytniczym ktore wyszlo dobrze i per rectum oraz usg. Czy te liczne uwypuklenia na jelicie ktore wyszly podczas sigmoidoskopii top moze byc poipowatosc lub nowotwór? wynikow histo-patologicznych jeszcze nie mam. Dodam zed mialem robione te badania ze wzgledu na czeste wyproznienia, olowkowate i tasmowate stolce , ktore mam do teraz i bardzo zadko sladowa ilosc krwi w stolcu( robilem 5 testow na krew utajona, 4 wyszly ujemne, jeden dodatni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Witam mam 28 lat , 3 tyg temu mialem robiona kolonoskopie. Badanie mialem robione ze wzgledu na krew w stoluc (niewielkie ilosci krwi), oraz na tasmowate i olowkowate stolce ktore mam do teraz. oto wynik badania: pobrano dwa wycinki do badania: 1. Colitis chronica nonspecifica 2. Colitis chronica nonspecifica, w materiale obecna grudka chlonna Mam nastepujace pytania: 1. co to za grudka chlonna? na szyji mam lekko powiekszone wezly chlonne i mam malego guzka pod pacha laewa, czy ta grudka ma cos z tym wspolnego i swiadczy np i ziarnicy czy chlonniaku? 2. Skad te tasmowate i olowkowate stolce skoro to nie nowotwor zwezajacy swiatlo jelita? 3. Czy to moze byc wrzodziejace zapalenie jelita grubego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Witam 3 tyg temu mialem robiona sigmoidoskopie. Dzis odebrałem wyniki: Co oznaczaja? Czy to moze byc CU? Co to jest ta grudka chlonna? pobrano dwa wycinki do badania: 1. Colitis chronica nonspecifica 2. Colitis chronica nonspecifica, w materiale obecna grudka chlonna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek / Andrzej

Dzień dobry, mam 30 lat. W ubiegłym roku dla samokontroli zrobiłem bylem na usg jamy brzusznej. Było to w kwietniu i wrześniu. Lekarz podczas badania nie stwierdził żadnych zmian patologicznych. Lekarze też stwierdzili u mnie IBS na podstawie wywiadu, badania per rectum a później samej kolonoskopii. MIałem częste bóle w dole brzucha po lewej stronie oraz na plecach. Badania krwi wtedy również były dobre. Początkiem tego roku miałem luźne stolce, w których coraz częściej zaczęły się pojawiać niestrawione skórki z warzyw i owoców. Stolce stały się papkowate. Wypróżniałem się 1 x dziennie rano. Końcem ub. roku zaczęły mi doskwierać bóle w lewym nadbrzuszu zaraz pod żebrami bardzo blisko lewego boku. Jak rano wstawałem było mi często niedobrze. Bardzo często zaraz po przebudzeniu musiałem iść do WC oddać stolec. Często sprawdzałem sobie to lewe nadbrzusze palcami czy czegoś tam nie ma. Robiłem w tym roku kilka razy badania krwi: morfologia, ob, crp, lipaza, amylaza, ggtp, aspat, alat, bilirubina całkowita, fosfotaza, amylaza w moczu, glukoza. Wyniki zawsze wychodzą dobrze. OB mam 1 lub 2 - co też mnie trochę dziwi, że jest takie niskie. Mój stolec od około 1,5 tyg w końcu się unormował od prawie 1,5 roku miałem prawie zawsze luźne stolce, lub pierwsza część była normalna a druga luźna.Teraz do WC chodzę co ok. 1,5 dnia i jest dobrze uformowany i nie ma praktycznie w nim niestrawionych pokarmów. Zauważyłem, że jedzenie i alkohol nie mają za bardzo wpływu na moje dolegliwości w lewym nadbrzuszu. Czasem wystarczy, że się napije wody i od razu odczuwam takie dziwne uczucie. Nie jest to ból, ale takie coś jakby moje wnętrzności nie były moje. Czasem mogę zjeść bardzo dużo i napić się alkoholu i nic mi nie dolega. Panie doktorze czy w związku z powyższym: 1. Od ubiegłego roku mogła się rozwinąć jakaś patologia w trzustce? Jakiś stan zapalny? 2. Czy jeśli jest stan zapalny w trzustce to alkohol zawsze wywołuje ból w trzustce? 3. Czy może to być stan zapalny w żołądku? Jeśli tak to może tak być, że nie zawsze jedzenie i alkohol powodują dolegliwości? 4. CZy w przypadku problemów z trzustką (przewlekłe zapalenie trzustki) - ob, crp, amylaza i lipaza się zmieniają? Jakie są to odchylenia? 5. Czy w przewlekłym zapaleniu trzustki ból się powiększa w przypadku ucisku powłok brzusznych? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamila

Myslę,że Twoje bóle są spowodowane patologią z zakresie żołądka a nie trzustki. Objawy przewlekłego zapalenia trzustki różnią się od tych, które opisujesz. Być może powinieneś zmienić tryb żywienia, zastosować jakąś lekkostrawną dietę, unikać alkoholu. Gdy objawy nie ustąpią udać się do gastrologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×