Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bąbelek przy odbycie i ból przy oddawaniu stolca


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakies 3 miesięcy gdy ide zrobić stolec mam z tym bardzo duże problemy. POszłam z tym do lekarza, który przyjmuje u nas w przychodni i ten polecił mi abym jadła dużo owoców, ciemny chleb, kasze mialo mi to pomoc... pierwszego dnia oddalam stolec z mniejszym bólem( a bóle mam czasem takie duze że nie chcąc nawet płacze bo tak boli) a teraz jest z powrotem to samo nawet zauważłąm w okolicy odbytu mały bombelek i dotykajac go czuje ból nie duży ale czuję. Co mam z tym zrobić? gdzie sie zgłosić? bo gdy mam iść do toalety to... a jeszcze gorzej bywa po jej wyściu gdyż czasem mam nawet cięzko sobie usiąść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawdopodobnie hemoroidy. W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem bezpośrednio. Są doskonałe leki dostępne na receptę powodujące ustąpienie dolegliwości związanych z hemoroidami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie pojawiło mi się podobne *coś* przy odbycie. Dodam, że (po ciąży) wcześniej przy wypróżnianiu na papierze widziałam ślady krwi, ostatnio nawet więcej niż plamki, a wczoraj pojawiła się ta *narośl*. Pojawiła się po wypróżnieniu, choć nie było krwawienia. Jest spora, ok 50gr, odstająca, tak, że utrudnia siedzenie. Zdaję sobię sprawę, że powinnam się udać do lekarza, ale czy do tego czasu pomogą mi maści na hemoroidy? Czy jakiej *domowe* sposoby mogą złagodzić bół? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 16 lat i dziwny problem, najpierw miałam same biegunki w skutek zatrucia potem zaparcia i jakoś statnio zauważyłam koło ujściaa odbytu dziwny twardy czerwony guzek,boli mnie przy oddawaniu stolca i piecze. co to jest? strasznie się boje. dodam ze caly dzień prowadze siedzacy tryb życia. smaruje ten guzek aloesem bo boje sie isć do lekarza, prosze o pomoc co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczatkowe stadium hemoroidów, najlepiej jeśli kupisz jakąś amść lub inne środki by to zwalczyć ale dobrze byłoby udać się do lekarza. Wiem, że to nie takie łatwe mnei też to czeka z tym, że u mnei to chyba już bardziej zaawansowane stadium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz iść do lekarza. ja też nie chciałam początkowo. bałam się. dlatego moja sytuacja jest o wiele gorsza niż powinna. początki choroby jeszcze da się wyleczyć, ale jak osiągniesz wyższe stadia, to co wtedy? jeszcze żylaki będą ci z odbytu sama wylatywać.... ! raz możesz czuć się lepiej, raz gorzej. taki tego urok. nie myśl, że jak guzek się zmniejszy, to masz problem z głowy. otóż nie. później będzie tylko gorzej i gorzej. powiem ci szczerze, że większość chorych na szczelinę odbytu, hemoroidy, nigdy się tego nie pozbywa. takie gadanie o niczym- jakby tu nas wyleczyć. chyba- jakby tu na chwilę dać im nadzieję, że może być lepiej, a później znowu klops. takie rzeczy się zalecza. co z tego, że co trzeci Polak na to cierpi. to wina naszej diety i tego, że świat idzie dalej. trzeba się nauczyć z tym żyć. a jeśli ty nie chcesz się martwić każdego dnia do końca życia o swoją pupę, to idź do lekarza. tak dla twojego pocieszenia. jestem w twoim wieku i moja pupę widziało przynajmniej 5 lekarzy. jakoś nie jest mi z tym źle :) napisz skąd jesteś. może polecę ci jakiegoś lekarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sa hemoroidy ten guzek to jest tako staro wysuszona krew i to jest ten wielki bol ja juz je mialam 5 razy wycinane i 1 operacja co sie zgodzilam i mialam miec juz spokoj ale nie mam do dzis zadnego spokoju mam dalej straszny bol chodze jak popiepszona do lekarza do specjalisty ale bez zadnego skutku juz mam tego dosyc ale nie popuszcze musze chodzic tam dalej i wam radze kto jest wtej samej sytuacji niech walczy do kaca bo moze sie zle skaczyc jak to zaniedbacie pozdrawiam i zycze zdrowka wam i oczywiscie sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×