Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w mosznie, pachwinach i na plecach na wysokości nerek


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni nękają mnie bóle w jądrze prawym. Jest on rwący. Pojawia się i znika. Dodatkowo czuję *niepokój* w pachwinach - też coś co przypomina ból. Czasem też jest to ból na bokach wzgórka łonowego. Również zdarza się, że jak zakłuje mnie jądro to tak jakby ono ciągnęło coś co leci od jądra, pachwinę i dochodzi do pleców. Czasem boli mnie też na wyokości nerek po obu stronach. Mocz nie jest mętny, nie ma w nim krwi. Ból znika jak zaczne macać bolące miejsca. Moszna ma normalny kolor. Jądra mają podobne kształty. Temperatura ciała jest na poziomie 37,1. Czy takie objawy mogą wskazywać na jakieś zapalenie czy chorobę nowotworową?? Jeśli jest to jakieś zapalenie to jak długo może trwać leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenić co się dzieje bez badania. Na pewno trzeba z tym problemem udać się do lekarza rodzinnego bezpośrednio. Objawy mogą sugerować stan zapalny układu moczowo-płciowego lub tez jakąś patologię w zakresie kręgosłupa. Być może konieczne okaże się wykonanie badania ogólnego moczu, USG jamy brzusznej i być może RTG kręgosłupa. O tym wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumie Pan pod pojęciem patologia w zakresie kręgosłupa? Mam stwierdzoną cofniętą całkowicie lordozę kręgosłupa lędźwiowego.. - patologia to wszelkiego typu nieprawidłowości np. cofnięta lordoza, taki stan może dawać objawy bólowe Czy powyższe objawy mogą wskazywać na jakiś nowotwór? - raczej nie ma takiego podejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie *Zszywacz* :-) Dzisiaj pierwszy raz nie bolały mnie jądra. Ból przeniósł się tak jakby w okolice trzonu penisa - ta część co jest w mosznie. Ból pojawia się jak stoję (żylaki powrózka nasiennego????) Czasem pobolewa mnie w okolicach nerek. Jednak jak się położę to wszelkie objawy znikają. Sam już nie wiem. Czy ma Pan jakieś sugestie?? Prawdopodobnie udam się jutro bądź we wtorek do lekarza. Martwi mnie ciągle ta podwyższona temperatura - 37,1 - 37,2. Jak się położę jestem rozluźniony to spada na 36,6-36,8. Kiedyś już tak miałem i to było na skutek stresu. Po wykonaniu serii badań i jak zobaczyłem, że mi nic nie dolega to temp się uspokoiła. Teraz znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objawy mogą wskazywać na żylaki powrózka nasiennego. A temperatura około 37,2 st.C nie jest gorączką. Gorączka to temperatura powyżej 37,5 st.C. Rzeczywiście może jest Pan troszeczkę rozdrażniony i zestresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze mi odpowiedziec czy to byly zylaki postronka nasiennego bo mialem takie same objawy tj mam jakis guzek i zylaki po lewej stronie moszny , teraz u mnie rwie mnie do lewej nogi przechodza prady az do dolu stopy . prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy zylakach postronka nasiennego wystepuje rwa kulszowa lewej nogi .czy jakbym mial ucisk na nerw ledzwiowo krzyzowy moge isc na zabieg usuniecia zylakow postronka nasiennego bo ponoc mozna te 2 choroby pomylic ,gdybym mial te 2 choroby czy moge isc na zabieg zylakow postronka nasiennego bo 1 lekarz mi odmowil tego zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×