Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Masa guzowata śródpiersia górnego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Co oznaczają te wyniki TK:*...widoczna rozległa lita,hetero- genna masa guzowata 120x60mm wypełniajaca przestrzen międzynaczyniową śródpiersia górnego,zmiana penetruje ku dołowi do przestrzeni przedtchawiczej,przedostrogowej,zaostrogowej oraz z struktury wnęki prawej z zatarciem tkanki oddzielającej od oskrzela głównego prawego-najpewniej naciek.Guz przylega do tchawicy,przemieszcza struktury przełyku ku stronie prawej,ściśle zlewając się z jego zarysem-infiltracje.Pola płucne o zachowanej powietrzności,bez zmian ogniskowych. Naczynia śródpiersia nieposzerzone.Elementy kostne bez ognisk patologicznej przebudowy utkania. Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie należy skonsultować się najlepiej z torakochirurgiem i to w trybie pilnym. Nie wiem z jakiego powodu miała Pani to TK, jakie są Pani objawy i jak wyglądają badania dodatkowe, jaki jest pani stan kliniczny? Prawdopodobnie torakochirurg może zadecydować o operacyjnym usunięciu tej zmiany (podejrzenie procesu nowotworowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.Mam 52 lata po 1,5 miesięcznej chorobie(ogólne osłabienie,ból i kłucie w klatce piersiowej, kaszel) zostałem skierowany na TK,wyniki następujące:*rozległa masa guzowata śródpiersia górnego z objęciem części płata górnego prawego penetrująca w kierunku śródpiersia środkowego,przestrzeni przed i zatchawiczej oraz w kierunku wnęki prawej*. Co to oznacza? czy to rak płuc z przerzutami? czy to może powikłania po chorobie? wyniki krwi prawidłowe. Nadmienię też,że nie jestem już tak osłabiony,czuję się lepiej,chociaż nadal kłuje w klatce piersiowej. Serdecznie dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza? - trudno dać rozpoznanie na podstawie samego TK, na pewno trzeba ten stan na początku skonsultować z pulmonologiem czy to rak płuc z przerzutami? - niestety ale jest tego duże prawdopodobieństwo, chociaż niewykluczone, że to stan zapalny - czy to może powikłania po chorobie? - tak jak napisałem być może to naciek zapalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry! Mam 53 lata , poprosilem swoją lekarke zeby mnie skierowala do RTK klatki piersiowej bo kilka lat temu nie bylem. Wyniki : Plat zyły nieparzystej po stronie prawej(wariant) . Podejrzenie poszerzenia gornego śródpiersia po prawej(?). Prosze o odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×