Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niewielka przepuklina pępkowa i rozejście mięśnia prostego brzucha


Gość łucja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28lat,jestem drobną osobą, 9miesięcy temu urodziłam drugie dziecko (ponad 4kg) i zostały mi po tym mała p.pępkowa i ok. 4/5cm rozejście mięśnia prostego,niemal na całej długości. konsultowałam to u dwóch znakomitych chirurgów, niestety każdy z nich ma inny pomysł na operację. jeden chce rozciąć brzuch od góry do dołu, wszyć siatkę i wyciąć nieznaczny nadmiar skóry,który powstanie po zszyciu mięśnia, niestety wycięcie także pępka. twierdzi, że bez tego zostanie mi po środku brzucha pionowy grzbiet/fałda, ponieważ skóra nie wchłonie się/nie rozejdzie i nadal będę ukrywała/wstydziła się tego brzucha. a rozcięcie/blizna musi być tak długa, gdyż nie da się inaczej porzadnie wszyć siatki. drugi obiecuje mi nacięcię ok 5cm od pępka w górę z wszyciem siatki od samej góry do 2/3cm poniżej pępka i twierdzi, że będę miała znów płaski brzuch, bez żadnych fałd z nadmiaru skóry. nie mam wiedzy potrzebnej do podjęcia decyzji, u którego z nich poddać się operacji. priorytetem oczywiście jest zdrowie, jednak nie ukrywam, że chcę też znów mieć mój płaski brzuch i bez żadnych *pionowych fałd*. czy rzeczywiście do należytego przeprowadzenia operacji jest konieczna tak rozległa ingerencja do osiagnięcia należytego efektu?? czy przy mniej inwazyjnej operacji rzeczywiście coś będzie nie do końca jak trzeba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odpowiedzieć Pani na takie pytania konkretnie musiałbym Panią zbadać. Trudno mi doradzać bez badania fizykalnego (musiałbym określić rozmiar przepukliny i rozstępu). Musi Pani sama powziąć decyzję i poddać się zabiegowi jaki doradza Pani chirurg, któremu najbardziej pani ufa. Musi Pani zdawać sobie sprawę, że rzeczywiście takie zabiegi są bardzo inwazyjne i rozległe w przypadku takim jak Pani opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 lat chodzilam z taka przepuklina,jestem z krakowa i miesiac temu poddalam sie zabiegowi,zrobiono mi operacje w okol pepka,mialam tylko 3 szwy,to nowa metoda ,odzyskalam ladne wglebienie i znow mnie cieszy moj brzuch,narazie chodze w pasie sciagajacym ale efekt jest niesamowity.jeden dzien w szpitalu i tydzien bolu ktory szybko zapomnialam.niech pani szuka dalej chirurga ktory potrafi zrobic tak zabieg jak mnie go wykonano.zero widocznej blizny.pozdrawiam. (Szpital im rydygiera w krakowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magda,olsztyn

mam pytanie do p.Magdy, jak nazywa się metoda ,którą Pani została zoperowana. Pochodzę z Olsztyna więc Kraków bardzo mi nie po drodze :-((, a może jakiś chirurg u nas też się tym zajmuje. Proszę o odpowiedz, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Panią Magdę o jakieś dodatkowe informacje odnośnie zabiegu- jestem z krakowa, mam ten sam problem z przepukliną pępkową,i rozejściem mięśni prostych do kogo się zgłosić/jakiego lekarza w szpitalu rydygiera? Bardzo prosze o odpowiedź:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam, mam na imię Agnieszka mam 36 lat, napisze w skrócie, od pępka po prawej stronie bardzo mnie bolało przez 2 lata, teraz objawy sie nasiliły , badanie krwi(wszystkie mozliwe)ok, mocz tez ok, ale USG brzucha pokazało przepukline ( mięsnia prostego) i krwiak, niekomfortowe uczucie bolu, nie uderzyłam sie bo to bym pamietała. Pytanie brzmi, z kat ten krwiak?? i czuje ze bez operacji sie nie obedzie ok, jednak boje sie ze rozetna mi brzuch jak do CESARKI??? czy to mozliwe:( jestem juz po 2 cesarkach i sie boje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×