Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek podskórny między penisem a moszną


Gość prz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy dobrze kieruje pytanie ale naprawdę nie wiem kogo się pytać. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na jądrach(mosznie) miałem guzek, trochę twardy, biały lecz po jakims czasie sam znikł. Teraz znowu pojawił mi się podobny guzek w części pomiędzy penisem a moszną wielkości ok 3-4 mm o barwie mniej wiecej skóry. Znajduje sie on pod skórą.. Przy ucisku palcami z obu stron guzka robi sie on biały i czuć , że jest bardzo twardy jak wysuszone ziarenko i kształtem przypomina jakieś ziarno wielkości 3 mm. Ucisk jego nie boli, nie przeszkadza mi wogóle, jedynie zaniepokoiłem się tym ze względu, że mam go juz dłuższy czas i nie znika jak poprzedni opisany powyżej. Czy jest to coś poważnego czy może zwykły *zaskórniak* który przemienił się w twarde ciało?? Czy mozna to jakoś usunąć? P.S. Wiem, że na odległość ciężko jest wydać diagnozę ale pomimo to proszę o jakieś informacje, gdyż zanim udam się do specjalisty chciałbym poznać tez opinie innego lekarza. A właśnie odnośnie specjalisty, do jakiego mam się udać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to coś poważnego czy może zwykły *zaskórniak* który przemienił się w twarde ciało? - to prawdopodobnie zaczopowany gruczoł łojowy czyli prosak, należyta higiena tej okolicy powinna spowodować zanik tej zmiany, jeśli to nie nastąpi radzę skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem Czy mozna to jakoś usunąć? - wszystko wyjaśni dermatolog po badaniu, zmiana nie jest groźna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta zmiana -o ile to jest to o czym Pan wspomniał- jeżeli nie będzie wyleczona środkami dermatologicznymi tylko pozostawię ją do samoczynnego zniknięcia (czyli bez wizyty u lekarza) może mieć negatywny wpływ na zdrowie?? Oczywiście do lekarza udam się, ale pytam tak z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×