Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leukocyty w moczu


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialam robione badanie moczu i wszytko wyszlo w porzadku z wyjatkiem Badanie ogolne moczu ASC 20,0mg/dl a ma byc negatywny Ciała ketonowe 15,0 mg/dl a ma byc negatywny Osad mikroskopowy moczu Leukocyty 20-30 wpw ( w badanieu ogolnym moczu negatywne) Co to moze byc? Czy picie piwa dzien przed oddaniem moczu moze miec wplyw na zle wyniki?Dodam ze nic mnie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASC to kwas askorbinowy czyli witamina C, jeśli jest jej nadmiar w organizmie jest wydalana z moczem, ciała ketonowe czasami pojawiają się w moczu nawet pod wpływem nieprawidłowej diety, głodzenia się czy też stanu zapalnego. Jest bardzo dużo leukocytów w moczu co świadczy o procesie zapalnym w drogach moczowych. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem - trzeba włączyć odpowiednie chemioterapeutyki odkażające mocz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem czy w odpowiednim wątku piszę, od jakiegoś czasu mam problemy z pęcherzem, przeszłam też odmiedniczkowe zapalenie nerek, jest też mały kamień w lewej nerce 0,5 cm. wczoraj robiłam ogólne badanie moczu i znowu coś tam wyszło (niżej wyniki) Nogi znowu puchną, jestem osłabiona, ciągle chce mi sie pić, dużo oddaje moczu, nerki czasem pobolewają, nieprzyjemny zapach moczu Moje pytanie: czy tym razem mam się przejąć jakoś wynikiem?, w czwartek 7 stycznia mam wizytę u urologa ciężar właściwy 1,010 norma 1,011-1,025 odczyn ph 5,5 leukocyty nieliczne azotyny pozytywny białko neg cukier neg ciała ketonowe neg urobilinogen 0,2 mg/dl bilirubina neg erytrocyty bardzo liczne barwa żółta przejrzystość mętny osad: nabłonki płaskie pojedyńcze leukocyty 11-18 norma 1-5 wpw skupiska leukocytów liczne erytrocyty pokrywają pole widzenia norma 0-3 wpw bakterie nieliczne śluz skąpy A z krwi: morfologia z rozmazem - wszystkie wskaźniki w normie Ob po 1 godz 13 norma *12 Ob po 2 godz 36 Sód 148,2 mEg/l norma 135-148 Potas 4,5 mEg/l norma 3,5-5,5 Kreatynina(surowica) 0,93 mg/dl norma 0,6-0,9 Mocznik 27,2 mg/dl norma 15-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki świadczą o aktywnej kamicy połączonej z silnym stanem zapalnym dróg moczowych. Trzeba rzeczywiście w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Wyniki niestety znacznie odbiegają od normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goga, a nie masz problemów z krążeniem? pod względem zakażenia pęcherza wszystko ok? bakterii w moczu nie ma? najczęściej podwyższone krwinki białe sugerują zakażenie pęcherza moczowego i wystarczy nawet samemu łykać prouro i robić nasiadówki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

mała ilość nabłonków płaskich może się pojawiać w moczu i nie ma co się nimi przejmować - wszystko jest ok dopóki nie ma innych objawów jak krew w moczu, leukocyty, bakterie - wtedy może świdczyć o problemach z nerkami lub o infekcji któregoś odcinka dróg moczowych. natomiast jeśli dodatkowo dziewczyna odczuwa ból przy oddawaniu moczu, pieczenie cewki to właśnie to drugie - w takim przypadku warto wykonać posiew a profilaktycznie stosować preparaty zawierające wyciągi żurawinowe o wysokiej zawartości proantocyjanów (prouro etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W badaniu moczu wyszły mi ciała ketonowe 15mg/dL,a wynik powinien być ujemny. W związku z tym mam pytania: czy 15mg/dL to wysoki wynik? Czy mam się martwić? Do lekarza idę w przyszłym tyg,a w tym czasie odejdę chyba od zmysłów.. Dziękuję bardzo za odpowiedź i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..:) Robiłam ostatnio badanie ogóle moczu i wyszło mi, że: Leukocyty - liczne w polu widzenia Erytrocyty - świeże 0-2 w polu widzenia Bakterie - dość liczne Leukocyty 500uL Erytrocyty 25UL Nabłonki okręgłe - dość liczne Czy te wyniki mogą świadczyć o zapaleniu pochwy? Czy tez raczej o zakażeniu dróg moczowych? Bardzo prosze o pomoc...:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, raczej o zapaleniu dróg moczowych. Lekarz da Ci antybiotyk na to lub Furagin z witaminą C. Sama pij dużo wody, często oddawaj mocz i możesz wspomagająco kupić sobie kapsułki żurawinowe lub ziołowe i Lacibios femina (jako osłona przy antybiotyku i jako *wspomagacz* leczenia). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 lat, kobieta. Zrobiłam badanie ogólne moczu (w moczu obecne erytrocyty, leukocyty, osad nabłonki płaskie wpw, leukocyty liczne, erytrocyty liczne, bakterie liczne, pasma śluzu liczne). Wizyta u urologa, usg nerek i pęcherza nic nie wykazało. Otrzymałam antybiotyk cipronex i powtórzyłam badanie moczu (leukocyty 1+, erytrocyty 1+, bilirubina 1+, osad nabłonki płaskie dość liczne, leukocyty 78, erytrocyty świeże 18, bakterie liczne, pasma śluzu liczne). Lekarz zlecił posiew,wykonany 2 tyg.po antybiotykach, wynik negatywny.Nie rozumiem, czemu w badaniu ogólnym moczu, wykonanym 4 dni przed posiewem, były bakterie, w posiewie brak. Próbka pobrana według instrukcji lekarza. Dodam, że nie mam żadnych objawów poza uczuciem parcia na pęcherz. Wyniki badania krwi ok. Kreatynina również w porządku(0,92) jestem po wizycie u lekarza, chyba bardziej zaniepokojona, niż przed. Dla lekarki również posiew ujemny jest dziwny, stwierdziła również, że może to być bakteria na którą posiewu nie robią(nie mają pożywek). Dostałam skierowanie na usg brzucha i wysłana zostałam do ginekologa. Wszystko w przyszłym tygodniu, a ja bardzo się niepokoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycja

Witam od ponad 2 miesięcy borykam się z bólem prawej nerki + gorączka 37,7 zlecono mi badania morfologi , usg - wyszły dobrze natomiast badanie moczu nie do końca.. przed kuracją antybiotykową w moczu było wszystko tez okej poza osadem : nabłonki płaskie - dość liczne wpw nabłonki okrągłe leukocyty 20-25 wpw erytrocyty wyługowane 0-1 wpw erytrocyty świeże 0-1-2 wpw bakterie liczne wpw śluz mierny Dostałam razem 44 zastrzyki + antybiotyk o nazwie MONURAL .... tydzień po zrobiłam znów badanie moczu i znowu pojawił się osad : nabłonki płaskie bardzo liczne wpw nabłonki okrągłe 0-2 wpw leukocyty 8-17 wpw erytrocyty wyługowane 0-2 wpw erytrocyty świeże 0-2 wpw bakterie - liczne O czym mogą świadczyć takie wyniki , borykam się juz z tym od 2 miesięcy ... i mocz niechce się poprawić mimo tylu zastrzyków *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy mam skonsultowac sie z takimi wynikami do lekarza ? ph 7 azotany obecy nab plaski bardzo liczne nabl okragle 0-1 wpw leukocyty 25-30 wpw erytrocyty swieze 0-2 wpw sluz obecny bakterie nie liczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 32 tygodniu ciąży chciałam zapytać czy z poniższych wyników można wnioskować coś niepokojącego? Badanie ogólne moczu: Przejrzystość l.mętny Barwa żółty Ciężar właściwy 1,022 kg/l pH 6,0 Glukoza nieobecna Ketony nieobecne mmol/l Urobilinogen 3.2 &#181*mol/ Bilirubina nieobecna Białko nieobecne Azotyny nieobecne Erytrocyty w normie Leukocyty wykryto Osad moczu Nabłonki płaskie b.liczne Leukocyty 20-30 wpw Pasma śluzu d liczne Bakterie b.liczne Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×