Leukocyty w moczu

u?ytkownik
Maria

Witam, mialam robione badanie moczu i wszytko wyszlo w porzadku z wyjatkiem

Badanie ogolne moczu
ASC 20,0mg/dl a ma byc negatywny
Ciała ketonowe 15,0 mg/dl a ma byc negatywny

Osad mikroskopowy moczu
Leukocyty 20-30 wpw ( w badanieu ogolnym moczu negatywne)
Co to moze byc?
Czy picie piwa dzien przed oddaniem moczu moze miec wplyw na zle wyniki?Dodam ze nic mnie nie boli.

Reklama
u?ytkownik
stapler

ASC to kwas askorbinowy czyli witamina C, jeśli jest jej nadmiar w organizmie jest wydalana z moczem, ciała ketonowe czasami pojawiają się w moczu nawet pod wpływem nieprawidłowej diety, głodzenia się czy też stanu zapalnego. Jest bardzo dużo leukocytów w moczu co świadczy o procesie zapalnym w drogach moczowych. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem - trzeba włączyć odpowiednie chemioterapeutyki odkażające mocz.

u?ytkownik
basia

Witam,
nie wiem czy w odpowiednim wątku piszę,
od jakiegoś czasu mam problemy z pęcherzem, przeszłam też odmiedniczkowe zapalenie nerek, jest też mały kamień w lewej nerce 0,5 cm. wczoraj robiłam ogólne badanie moczu i znowu coś tam wyszło (niżej wyniki)
Nogi znowu puchną, jestem osłabiona, ciągle chce mi sie pić, dużo oddaje moczu, nerki czasem pobolewają, nieprzyjemny zapach moczu

Moje pytanie: czy tym razem mam się przejąć jakoś wynikiem?, w czwartek 7 stycznia mam wizytę u urologa

ciężar właściwy 1,010 norma 1,011-1,025
odczyn ph 5,5
leukocyty nieliczne
azotyny pozytywny
białko neg
cukier neg
ciała ketonowe neg
urobilinogen 0,2 mg/dl
bilirubina neg
erytrocyty bardzo liczne

barwa żółta
przejrzystość mętny

osad:
nabłonki płaskie pojedyńcze
leukocyty 11-18 norma 1-5 wpw
skupiska leukocytów liczne
erytrocyty pokrywają pole widzenia norma 0-3 wpw
bakterie nieliczne
śluz skąpy

A z krwi:
morfologia z rozmazem - wszystkie wskaźniki w normie
Ob po 1 godz 13 norma *12
Ob po 2 godz 36
Sód 148,2 mEg/l norma 135-148
Potas 4,5 mEg/l norma 3,5-5,5
Kreatynina(surowica) 0,93 mg/dl norma 0,6-0,9
Mocznik 27,2 mg/dl norma 15-45

u?ytkownik
stapler

Takie wyniki świadczą o aktywnej kamicy połączonej z silnym stanem zapalnym dróg moczowych. Trzeba rzeczywiście w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Wyniki niestety znacznie odbiegają od normy.

u?ytkownik
goga

W moczu wyszły mi leukocyty od 10-20 przekroczone .Ostatnio puchły mi nogi i ręce a tak wszystko w porządu co to może oznaczać ?

u?ytkownik
ke

Goga, a nie masz problemów z krążeniem? pod względem zakażenia pęcherza wszystko ok? bakterii w moczu nie ma? najczęściej podwyższone krwinki białe sugerują zakażenie pęcherza moczowego i wystarczy nawet samemu łykać prouro i robić nasiadówki i jest ok.

u?ytkownik
gosia1

W moczu u 17-latki wyszły nabłonki płaskie 1-3 co to znaczy

u?ytkownik
agnieszka

Mała ilość nabłonków płaskich może się pojawiać w moczu i nie ma co się nimi przejmować - wszystko jest ok dopóki nie ma innych objawów jak krew w moczu, leukocyty, bakterie - wtedy może świdczyć o problemach z nerkami lub o infekcji któregoś odcinka dróg moczowych. natomiast jeśli dodatkowo dziewczyna odczuwa ból przy oddawaniu moczu, pieczenie cewki to właśnie to drugie - w takim przypadku warto wykonać posiew a profilaktycznie stosować preparaty zawierające wyciągi żurawinowe o wysokiej zawartości proantocyjanów (prouro etc)

u?ytkownik
Daria

W badaniu moczu wyszły mi ciała ketonowe 15mg/dL,a wynik powinien być ujemny. W związku z tym mam pytania: czy 15mg/dL to wysoki wynik? Czy mam się martwić? Do lekarza idę w przyszłym tyg,a w tym czasie odejdę chyba od zmysłów.. Dziękuję bardzo za odpowiedź i Pozdrawiam

u?ytkownik
Anna

Witam..:)
Robiłam ostatnio badanie ogóle moczu i wyszło mi, że:
Leukocyty - liczne w polu widzenia
Erytrocyty - świeże 0-2 w polu widzenia
Bakterie - dość liczne
Leukocyty 500uL
Erytrocyty 25UL
Nabłonki okręgłe - dość liczne
Czy te wyniki mogą świadczyć o zapaleniu pochwy? Czy tez raczej o zakażeniu dróg moczowych?
Bardzo prosze o pomoc...:):)

u?ytkownik
Justyna

Anna, raczej o zapaleniu dróg moczowych. Lekarz da Ci antybiotyk na to lub Furagin z witaminą C. Sama pij dużo wody, często oddawaj mocz i możesz wspomagająco kupić sobie kapsułki żurawinowe lub ziołowe i Lacibios femina (jako osłona przy antybiotyku i jako *wspomagacz* leczenia). Pozdrawiam!

u?ytkownik
Anna

Ja mam miec zabieg chrulgiczne leukocyty mam 12-15 czy mnie lekarz nie odzuci

u?ytkownik
mufaso

Mam 30 lat, kobieta. Zrobiłam badanie ogólne moczu (w moczu obecne erytrocyty, leukocyty, osad nabłonki płaskie wpw, leukocyty liczne, erytrocyty liczne, bakterie liczne, pasma śluzu liczne). Wizyta u urologa, usg nerek i pęcherza nic nie wykazało. Otrzymałam antybiotyk cipronex i powtórzyłam badanie moczu (leukocyty 1+, erytrocyty 1+, bilirubina 1+, osad nabłonki płaskie dość liczne, leukocyty 78, erytrocyty świeże 18, bakterie liczne, pasma śluzu liczne). Lekarz zlecił posiew,wykonany 2 tyg.po antybiotykach, wynik negatywny.Nie rozumiem, czemu w badaniu ogólnym moczu, wykonanym 4 dni przed posiewem, były bakterie, w posiewie brak. Próbka pobrana według instrukcji lekarza. Dodam, że nie mam żadnych objawów poza uczuciem parcia na pęcherz. Wyniki badania krwi ok. Kreatynina również w porządku(0,92)
jestem po wizycie u lekarza, chyba bardziej zaniepokojona, niż przed. Dla lekarki również posiew ujemny jest dziwny, stwierdziła również, że może to być bakteria na którą posiewu nie robią(nie mają pożywek). Dostałam skierowanie na usg brzucha i wysłana zostałam do ginekologa. Wszystko w przyszłym tygodniu, a ja bardzo się niepokoję.

u?ytkownik
patrycja

Witam
od ponad 2 miesięcy borykam się z bólem prawej nerki + gorączka 37,7
zlecono mi badania morfologi , usg - wyszły dobrze natomiast badanie moczu nie do końca..
przed kuracją antybiotykową w moczu było wszystko tez okej poza osadem :
nabłonki płaskie - dość liczne wpw
nabłonki okrągłe
leukocyty 20-25 wpw
erytrocyty wyługowane 0-1 wpw
erytrocyty świeże 0-1-2 wpw
bakterie liczne wpw
śluz mierny
Dostałam razem 44 zastrzyki + antybiotyk o nazwie MONURAL .... tydzień po zrobiłam znów badanie moczu i znowu pojawił się osad :
nabłonki płaskie bardzo liczne wpw
nabłonki okrągłe 0-2 wpw
leukocyty 8-17 wpw
erytrocyty wyługowane 0-2 wpw
erytrocyty świeże 0-2 wpw
bakterie - liczne

O czym mogą świadczyć takie wyniki , borykam się juz z tym od 2 miesięcy ... i mocz niechce się poprawić mimo tylu zastrzyków *(

u?ytkownik
karolina

Witam czy mam skonsultowac sie z takimi wynikami do lekarza ?
ph 7
azotany obecy
nab plaski bardzo liczne
nabl okragle 0-1 wpw
leukocyty 25-30 wpw
erytrocyty swieze 0-2 wpw
sluz obecny
bakterie nie liczne