Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gojenie się rany po wycięciu torbieli zastoinowej


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy gojenia się rany po wycięciu torbieli zastoinowej. torbiel zlokalizowana była w okolicy lewego kącika ust na dolnej wardze. wycięto mi ją 1.12.09.od wewnatrz wszystko wyglada niezle. miejsce zszycia jest bledsze od pozostalych, okolica szwu jest nieco stwardniala.wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, ze od zewnątrz da się wyczuć malutka kuleczkę, jest ona nieruchoma i wyglada jak zwykła krostka. czasami w jej srodku widac maly czarny punkcik wielkosci ziarnka piasku. zakladane mialam szwy wlasnie w kolorze czarnym, badz bardzo do niego zblizonym, dlatego martwię się, ze moze lekarz nie wyjal dokladnie wszystkich szwow(bylo ich okolo 4, czesc z nich wypadla w czasie miedzy zalozeniem a zdjeciem,finalnie do zdjecia zostal tylko 1),stad moje pytanie:jak przebiega proces gojenia rany wewnatrz ust po takim zabiegu oraz czy ta malutka kuleczka, ktorą da się wyczuć jest normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania czym może być ta drobna zmiana w bliźnie. Zazwyczaj do zszywania ran wewnątrz jamy ustnej używa się szwów wchłanialnych. Wchłanianie takiego szwu to około 1-2 miesięcy. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który Panią operował lub innym chirurgiem w poradni. On po badaniu wyjaśni zaistniałą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×