Uczucie ciężkości w brzuchu

użytkownik
Ona

Od dłuższego czasu odczuwam duże uczucie ciężkości po lewej stronie brzucha, kłucia, na dodatek brzuch jest twardawy a wewnątrz szczególnie po lewej stronie jakbym miała zbędne kilka kilogramów. Występuje to niezależnie od spożytego pokarmu, czasem samoistnie bez spożycia. Nie umiem zaobserwować czym ta dolegliwość jest spowodowana.Jestem dość szczupła, jem systematycznie, odżywiam się zdrowo, a pomimo tego iż chcę nie mogę przytyć. Leczę się na zakrzepniętego żylaka odbytu i mam szczelinę odbytu. Miałam niedawno wykonywane badanie rektoskopii, po którym nasiliło się uczucie ciężkości, występuje teraz niemal codziennie.Dodam, iż swego czasu w poszukiwaniu przyczyny miałam robione usg jamy brzusznej, które nic nie wykryło.Chciałabym uzyskać od Pana porady - co to może być?

Reklama
użytkownik
stapler

Trudno określić bez badania. Najlepiej w tej sprawie udać się do gastroenterologa. Być może to zespół jelita drażliwego. Do rozstrzygnięcia także wykonanie kolonoskopii. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog po badaniu.

użytkownik
Kasia

Proponuję przebadać się na pasożyty.. proszę poczytać o lambliach, candidzie i bakterii helicobacter.

Twoja odpowiedź