Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne po lewej stronie szyi


Gość Bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartekcivic

Witam serdecznie. Zaczelo sie od tego ze zauwazyelm ze od paru miesiecy mam powiekszopne wezly chlonne po lewej stronie szyi. Jeden malutki guzek na srodku szyji i jeden na wysokosci migdala. Zaniepokoilo mnie to wiec udalem sie na usg szyi. Lekarz potwierdzil ze wezly w tych dwoch miejscach sa powiekszone ale podkresli ze maja charakter odczynowy. posZedlem wiec do rodzinneg ktory dal mi skierowanie do laryngologa. Ten dal mi antybiotyk, Wczoraj skonczylem go brac a wezly nadal sa powiekszone, moze minimalnie jeden sie zmiejszych, zauwazylem tez ze mam malutka kuleczke pod lewa pacha. ( wielkosci polowy grochu., jest ledwo co wyczuwalna). Co jest dzwine , ze po skonczeniu brania antybiotyku, boli mnie gardlo po lewej stronie. W nocy budze sie z suchym gardlem , ze jak przelykam sline to mnie strasznie boli i ledwo co przelykam ta sline. Od wczorajh mam chytba zapalenie dziasel bo sa bardzo czerwone i jak pije jakis napoj gazowany to strasznie szczypie mnie w jamie ustnej i w gardle, jakbym mial tam otwarte rany. Dodam ze mam refluks i od ostatniego czasu jego objawy mi sie nasiliły. Czyzby to przez to? a moze przez ten refluks zrobil mi sie rak przełyku? Dodam ze mam apetyt nie chudne, wrecz mam nadwage. Wyniki krwi takze w normie. Czy mozliwe ze mialem jakas utajona infekce czy zapalenie od dluzszego czasu i stad tak dlugo mialem powiekszone te wezly chlonne( 4 miesiace) bo dopiero od niedawna czuje ze cos mi sie dzieje w gardle i jamie ustnej? a moze zaczac brac leki na refluks?moze to zapalenie przełyku spowodowane refluksem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej w skutek zażywanego antybiotyku mogło dojść do zapalenia grzybiczego gardła, lub antybiotyk w ogóle nie poskutkował. Radzę ponowenie udać się na kontrolę do laryngologa. Jeśli refluks nasilił się trzeba włączyć leki (najlepiej inhibitory pompy protonowej). Węzły chłonne powinny się powoli zmniejszać po skutecznym leczeniu infekcji gardła i leczeniu refluksu (refluks też może powodować powiększenie węzłów chłonnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×