Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniona skóra nad węzłem chłonnym


Gość Wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od paru lat mam powiekszone wezly chlonne na szyji( dwa guzki po lewej stronie szyi, jeden obok migdala, drugi po srodku lewej czesci szyi) Ostatnio poszedlem na sg zeby sprawdzic je i radiolog potwierdzil ze sa powiekszone ale podkresli ze maja charakter odczynowy. Mam refluks od dobrych paru lat. Ostatnio zauwazylem ze nad jednym z guzkow(powiekszonym wezle chlonnym zaczerwienia mi sie co jakis czas skora( wyglada to jak zaczerwienienie po goleniu) jak dotkne to delikatnie szczypie. Kilka dni temu zakonczylem branie antybiotyku( bylem u laryngologa ktory stwierdzil ze mam rope w migdalach) ale wezy jak narazie jakie byly takie sa. Mysle ze to moze przez refluks ktory mam od dawien dawna i on psrawil ze mam jakies przewlekle zapalenie przelyku? Czasami mam lekki kaszel, i suchosc w gardle(wtedy mocno mnie szczypie gardlo podczas przełykania. Co moga oznaczac wezly powiekszonne od takiego czasu? Czasami odpluwam gesta sline, jak zjem cos slodiego to jest ona gestsza o zabariweniu np cvzekolady(jak wczesniej zjem czekolade) odchrzakuje ja jakby z zatok. Dodam ze mam 29 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moga oznaczac wezly powiekszonne od takiego czasu? - takie powiększonme węzły mogą świadczyć w chwili obecnej o uaktywnieniu się procesu zapalnego i raczej są objawem toczącego się nadal procesu zapalengo w górnym odcinku dróg oddechowych. Proszę jeszcze raz w tej sprawie pójść na kontrolę do laryngologa. Prawidłowo leczony refluks żołądkowo-jelitowy nie spowoduje powiększenia węzłów chłonnych szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×