Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to SM?


Gość Maro lat 20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maro lat 20

Witam. Od niedawna przechodzę następujące objawy stwardnienia rozsianego. Pierwsze 4 wystąpiły około miesiąca temu, a ostatnie 4 trwają około 3 dni. -Ból głowy -Bóle karku, lekka sztywność. -Ból poniżej karku, między łopatkami -Pod wieczór jestem zmęczony, jakby nie wyspany. Po treningu dłużej mi się mięśnie regenerują. -Troszkę zgrabiałe ręce. Może to być efekt nadwyrężenia ( ale utrzymuje się to już pare dni) -Popracuje trochę to bolą mnie mieśnie, szczególnie plecy -Dwa razy w nocy straciłem jakby czucie w dłoni, które błyskawicznie ustąpiło. -Dzisiaj prawie przez cały dzień, mam wrażenie jakby mi lekko mrowiły stopy, i jakby były takie zimne (albo gorące ciężko to zdefiniować). Wszystko inne jest w należytym porządku, ale te objawy mnie trochę niepokoją. Szczególnie ze zawsze byłem podatny na takie *wmawianie sobie czegoś* i teraz nie mogę być niczego pewny. Umówiłem się już z neurologiem, ale w moim mieście będę musiał trochę na niego poczekać. Zdaję sobie sprawę że nikt nie udzieli mi tutaj odpowiedzi czy jestem chory czy nie, ale może przybliżycie mi trochę sprawę. I czy te objawy już przesądziły o tym że jestem chory na SM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Stworzono specjalne kryteria, które pozwalają na rozpoznanie choroby (kryteria McDonalda). Objawy wymienione powyżej zupełnie nie przesądzają o chorobie. Zwykle pierwszymi objawami są zaburzenia czucia w jednej kończynie, zaburzenia równowagi, chodu czy utrata wzroku w jednym oku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam podniesione ciśnienie. Testy (morfo, nerki itd) wszystkie mam w porządku. A mam pytanie co to znaczy sztywność kończyn i utrata czucia. Czy to chodzi o całkowita utratę czucia np. w ręce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywność kończyn to utrudnienie w ich zginaniu, ciągły wyprost, stwardnienie i napięcie mięśni. Utrata czucia to brak czucia np. bólu, dotyku, ciepła, zimna, tak jakby skóra była sztuczna, nieswoja, obca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×