Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwości jelitowe


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie poprosze o przeczytanie całosci i zrozumienie mnie i tego co jest napisane.hey mam 20 lat i problem.tylko wyjasnie go w ten sposob ze napisze tu to co pisałem na innym forum i w tej samej kolejnosci.teksty nie beda spojne poniewasz pisałem je co jakis czas do innego lekarza ale chciałem zaczerpnac porady na tym forum.wiec tak to było napisane jakies ok 3 mies temu (Dzien dobry. 4mies temu miałem wykonana gastroskopie i kolnoskopie bo miałem kawalek krwi na stolcu.wyniki były takie ze w kolnoskopi były jedynie drobne blizenki w okol. odbytu i stad te krwawienia.a w gastroskopi wyszło ze w okolicy wpustu jest pogrubiały obezekniety fałd błony sluzowej.pobrano wycinki i wyszło ze to polip sluzówki.potem badania na krew utajona wyszły ujemne.po0tem wszystko wruciło do normy tylko ze 2 rqazy jeszcze była ta kropka krwi.powiedziałem gastrologowi i powiedział ze to znowu sluzowka pekła.nastepnie zauwazac zaczołem ze muj stolec jest jakis dziwny.niekiedy spłaszczony i cziekawszy a niekiedy papkowato-normalny i zółtawy.byłem u gastrologa i powiedział ze to od tego ze mysle o tym co to moze byc.potem przez tydz miałem uczucie czegos w odbycie ale to przeszło.a kiedy sie nacieszyłem tym ze moje stolce wruciły do normy to ok 5 dni temu jak sie załatwiłem stolec był w połowie zekł bym czarnawy a w połowie brazowy.a nastepny był taki ze mniejsz jego czesc była czarnawa a druga popkowato brazowa.do tego pojawiły sie lekkie bóle brzucha w róznych miejscach ale po chwili znikaja lub znikaja po oddaniu gazów i do tego niekiedy sie odbija.dzisiejszy stolec był normalny tylko ze wziołem z niego kawałek i poszłem do przychodni aby sprawdzic czy niema w nim krwi i wynik był dodatni.dodam ze ostatnio załatwiam sie tak ze co 2 dzien.jestem przestraszony i jutro udam sie z samego rana do gastrologa i zobacze co bedzie.a pana zdaniem co to moze byc? czyz by nowotwór? znowu bede miał gastroskopie i kolnoskopie ktore ledwo co przezyłem.chyba ze to jest problem z jelitem cienkim?i wczesniej go nie zauwazono.mam 20 lat), NASTEPNIE TO (byłem dzis u gastrologa i był troche zdziwiony jak mu powiedziałem ze robiłem sobie test na krew utajona w kale i wynik był dodatni.powiedział ze to moze byc albo od mozsliwych znowusz pekniec sluzówki (o ktorych wspomniałem wczesniej w artykule)albo ze to od tego polipa.ale skoro kał miałem dwa razy czarnawy to chyba moim zdaniem od polipa.dał mi skierowanie do szpitala na usuniecie jego.odrazu poszłem na izbe przyjec...dodam ze troche sie zdenerwowałem bo mnie poodsyłali troche zanim trafiłem tam gdzie trzeba*d*d*d chirurg wyznaczył mi to na 9 lutego 2010 czyli dopiero za 3 mies.tylko ze jak go usune a w kale dalej bedzie krew to sie załame chyba.dodam ze co jestem u tego gastrologa to cały czas przybywa mi na wadze co jest chyba dobrym znakiem? a ta krew wedlug pana to skad?) NASTEPNIE TO(hey.kurcze znowu jak oddałem stolec to pojawiła sie niewielka ilosc krwi ale widoczna ale niewielka.nie no ja to juz mam chyba dosyc tego wszystkiego bo co wruci do normy wszystko to potem znowusz nawraca samo.niby miałem ta gastroskopie i kolnoskopie i tylko wyszło ze mam małego polipa we wpuscie koło zoładka i mam go w lutym miec usunietego.z ta krwia jest tak ze jest pewien czas ze jest spoko a potem sie pojawia na stolcu niewielka jej ilosc i potem znika na jakies 1-2 mies a jak sie pojawia to ja spowrotem w strachu.w kolnoskopi wyszło ze mam tam slady a dokładniej na sluzówce odbytu po peknieciach i to wzieto za przyczyne wczesniejszych sladów krwi.kolnoskopia była roiona ok pół roku temu wiec chyba sie nic rozwinac nie powinno.nie chudne mam apetyt itp.co zauwaze slady tej krwi to jade do gastrologa 60 km o 4 rano .mowi mi ze to od tej sluzówki ze znowusz pekła.czy to mozliwe? co mam teraz zrobic znowusz jechac? juz tak ze 4 razy robiłem przez te 3 mies.i teraz niewiem czy jechac.strach jest jak niewiem bo chyba mam lekki zespół jelita drazliwego poprosze o porade i pomoc bo chyba ie jesto nowotwór ale zreszta sam niewiem juz niewiem.o i jeszcze jedno.zauwazyłem ze jak chce sie załatwic to nie zawsze do wc ide tylko sie jakos powstrzymuje i nie ide.raz tak zrobiłem to dopiero sie na drugi dzien załatwiłem albo po pewnym czasie ide od momentu jak mi sie zachce.moze to jest przyczyna sladów krwi.wstrzymywanie sie od załatwienia i to niekiedy bardzo mocne wstrzymanie.poprosze o udzielenie odp po przeczytaniu moich wyzszych wypowiedzi.pozd) NASTEPNIE TO (mam problemik i niewiem od czego .bo widzisz po tym co ci napisałem to potem sie polepszyło tylko ze od jakis 4 dni mam taki dziwny problem poniewasz niekiedy nachodza mnie takie dziwne bóle chyba w podbrzuszu tzn takie kłucia na dole brzucha i niekiedy po lewej jedo str i moze prawej.jest to takie uczucie jakby cos mnie ukuwało tak coraz coraz mocniej i za chwile nagle mnie zbiera na gazy.jak je puszcze to to przechodzi i za jakis czas znowusz to samo.najczesciej tak mam wieczorem jak leze i rano przed oddaniem stolca .po jego oddaniu chyba wszystko wraca do normy.takie bóle i najscia na gazy tez sie zdazaja jak znienie pozycje jak leze albo cus podobnego.do tego mam dziwne uczucie niekiedu w brzuchu ktore trudno jest mi zcharakteryzowac i to raz tak miałem cały dzien.na stolcu jak narazie niema krwi asle niekiedy jedna jego czesc jest normalna a druga troche bardziej rozlazła a niekiedy jest normalna.od czego to jest? najbardziej mnie denerwuja te narastajace kłucia bo mam wrazenie ze bedzie coraz bardziej kuło tylko ze potem zaraz sa gazy.mozesz mi cos doradzic?) POTEM TO (zapomnialem dodac ze dzis jeszcze miałem cos takiego ze jak rano sie załatwiłem po tych kłuciach itp to było normalnie .nastepnie zjadłem hot-doga i coca cole wypilem i potem znowusz sie załatwiłem a wieczorem zjadłem pizze i pół piwa i mnie dwa razy przeczysciło i dotego lekko mnie brzuch pobolewał i bólgotało ale jakos chyba przeszlo ale nie jestem pewien.a to znowusz od czego bo watpie zebym sie zatruł albo z nerwów.mam wrazenie ze to jest cos gorszego sam pan widzi jak jest,,do d..y*i co mam teraz robic?) I TERAZ TO (teraz mam tak ze te kłucia niekiedy sa a niekiedy ich niema bardziej mnie denerwoje to ze niekiedy mam uczucie jakby mi sie chciało załatwic i niekiedy bulgota a jak brzuch nacisne to tam jest jakies powietrze chyba i niekiedy boli a potem juz nie.stolec niekiedy jest normalny a niekiedy w połowie inny a w połowie inny.zauwarzyłem tez ze niekiedy jest na nim tak jakby troche jakiegos sluzu chyba.niekiedy mam te kłucia albo lekkie bóle w brzychu o i jeszcze mam tak ostatnio ze zanim sie załateie to mi bulgota i troche brzuch pobolewa ale to do momentu zanim sie załatwie.krwi nie widziałem jak narazie.ale skoro wczesniejsze wyniki były dodatnie to niewiem teraz jakie sa.mozliwi ze to od tego polipa albo cus.chyba ze jakies raczysko.od czego maga byc te objawy? z jednej strony sugeruja na jelito drazliwe a z drugiej na raka? jak jest pana zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Pan pisze raczej wynika, że ma Pan zespół jelita drażliwego (rak wykluczony, bo znaleziono go by podczas kolonoskopii lub gastroskopii). Zauważyłem, że jest Pan osobą nadpobudliwą emocjonalnie co predysponuje do występowania zespołu jelita drażliwego. Poza tym jak się Pan odżywia? Przecież po takiej diecie jak opisał Pan wyżej dolegliwości jelitowe mogą występować w sposób naturalny. Proszę stosować się do zaleceń gastroenterologa i stosować dietę jak w zespole jelita drażliwego, a wszytsko powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak jelita grubego rozwija się latami. Aby osiągnąć objawowy stan musi upłynąć około 10-15 lat. Dlatego kontrolną kolonoskopię (jeśli wynik jej jest prawidłowy) można wykonać po około 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×