Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to kolejna nawrotowa przepuklina pachwinowa?


Gość robert

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry... przechodzilem dwukrotnie zabieg naprawczy przepukliny prawostronnej pachwinowej metoda lichten... pol roku temu podczas podnoszenia ciezaru pojawil sie bol dokladnie pod blizna pooperacyjna. odwiedzilem 5 lekarzy chirurgow i kazdy z nich zapewnil mnie ze to nie jest przepuklina... zostalem poinformowany iz z tym bolem bede sie męczyl do konca zycia... chcialem zapytac jakiego rodzaju problem moze to byc????? bol praktycznie nie opuszcza mnie ani na chwile a w czasie wysilku jest czasem wrecz nie do wytrzymania..zaczalem zastanawiac sie czy to nie ma czegos wspolnego z powrozkiem nasiennym gdyzz bywa tak ze bol czasem schodzi az do polowy jadra... dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w czasie wysiłku doszło do naderwania siatki z uszkodzeniem leżącego obok nerwu. Niestety w tym przypadku dolegliwości utrzymują się bardzo długo, ale powoli powinny ustępować (po około pół roku), gdy dojdzie do regeneracji nerwu. Niektórzy chirurdzy w tym przypadku stosują blokady (środki znieczulające wstrzykiwane miejscowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie takie blokady mialem zakladane i bol zmieszyl sie i to bardzo acz kolwiek nadal wystapuje byc moze powinienem udac sie jeszcze raz do lekarza i zapytac o kolejne blokady w kazdym razie dziekuje panu bardzo za odpowiedz na moje pytanie i zycze wszystkiego najlepszego w nowym 2010 roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry, dwa lata temu przeszedlem operacje przepucliny pachwinowej lewej i prawej, wszystko szybko sie zagoilo i po 4 tygodniach wrocilem do pracy. miesiac temu zmienilem prace na prace fizyczna jestem caly czas w ruchu i czasani podnosze ciezary i od jakiegos czasu pobolewa mnie w okolicach prawej przepuchliny w tym samym miejscu gdzie bolalo mnie przed operacja, po moich ogledzinach miejsca gdzie mnie boli nie wyczuwam zadnych zmian mam pytanie czy bol ktory ostatni mi dokucza moze byc zwiazany ze zmian pracy i trybem zycia. mam 45 lat i mieszka poza granicami polski dziekuje uprzejmie za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×