Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy długotrwale branie leków na refluks może szkodzić zdrowiu?


Gość annulaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od 8 lat mam zdiagnozowany relfuks. Raz objawy sa mniejsze raz wieksze. Ostatnio duzo przytylam i objawy sie nasilily. * lat temu mialam robiona gastroskopie. Obecnie nie biore zadnych lekow. Mam pytanie czy dlugotrwale branie lekow na refluks moze szkodzic zdrowiu? czy mozna brac te leki np systematycznie przez okres roku? czy po dwoch tygodniach nalezy zaprzestac?chcialabym ten* refluks zaleczyc raz na zawsze i brac konkretne dawki i przez dluzszy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy dlugotrwale branie lekow na refluks moze szkodzic zdrowiu? - nie zaszkodzi, są pacjenci, którzy na stałe przyjmują takie leki czy mozna brac te leki np systematycznie przez okres roku? - tak Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge Ci napisać o swoich doswiadczeniach. Mam refluks i czesto miewałam zgagę. Kupowałam sobie mleczko do picia. Po kilku miesiącach okazało sie ze mam poziom wapnia taki, ze lekarz się wystraszył. Był duzo powyzej normy. Jest to dość niebezpieczne... W tej chwili biorę leki przepisywane na receptę i sama nie leczę się. Refluks jest uciążliwy niestety i np. w moim przypadku raczej nieuleczalny, mam przepuklinę rozworu p[rzełykowego. Oprócz skutków picia wyzej wymienionego preparatu nie wiem nic o szkodliwości kuracji innymi preparatami.A sama jestem tego ciekawa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leki można stosować przez dłuższy czas (są osoby, że stosują je na stałe). Jednak jeśli leki są nieskuteczne lub w przypadku okresowego odstawiania leku dochodzi do nawrotu objawów jest to wskazanie do leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×