Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego chirurg onkolog odesłał mnie do gastroenterologa?


Gość kaja

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego chirurg onkolog odesłał mnie do gastroenterologa ? Od wielu m-cy miałam bóle brzucha z nudnościami ,promieniujące do kręgosłupa ,brak apetytu. Z czasem ból był tak silny że poszłam do lekarza i trafiłam do szpitala na oddział wewnętrzny..USG wykazało w głowie trzustki torbiel wielokomorową o średnicy 3,2cm.zrobiono mi TK wynik się potwierdził ....w lokalizacji głowy trzustki widoczna wielotorbielkowata masa wielkości 25x32x30mm z elementami przegrodowymi.Różnicowanie obejmuje torbiele rzekome lub cystadenoma...Po wyjściu ze szpitala dostałam zalecenia udania się do Poradni Chirurgii Onkologicznej. W poradni lekarz powiedział,że on mi nie może pomóc,że powinnam się udać do gastroenterologa, a on może mi jedynie dać skierowanie na markery.Czy lekarze ze szpitala skierowali mnie błędnie i straciłam tylko niepotrzebnie 2 tygodnie czekając na wizytę. Dodam jeszcze ,że wyniki morfologii nie odbiegały od normy...Mocznik-18, kreatynina-0,86, bilirubina-1,30, AIAT-14, Aspat-19, sód-137, potas-4,06,glukoza-110,-83, fosfotaza alkaiczna-56,0 diastaza w moczu-69,0,...Jak powinno wyglądać dalsze leczenie , proszę o poradę.Nie piję alkoholu i nigdy nie chorowałam na poważniejsze schorzenia Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkolog zapewne nie zajął się leczeniem, gdyż nie przypuszcza jakoby ta torbiel mogłaby być nowotworem. Dalszym leczeniem powinien zająć się gastroenterolog czyli leczenie jak w przewlekłym zapaleniu trzustki z okresowymi badaniami kontrolnymi czyli USG czy też TK. Proszę skonsultować się z gastroenterologiem, który wyjaśni Pani dalszy sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×