Wahania ciśnienia wskazują na chore serce?

użytkownik
magdalena

Witam prosze mi powiedziec czy jezeli cisnienie jest podrecznikowe wacha SIE W ZALEZNOSCI OD DNIA 118/75/82 PULS od 65 do 80 , to czy mozna uwazac ze ma sie chore serce ? poniewaz nie mam nadcisnienia , cukrzucy cholesterolu , wszystko jest w jak najlepiszej konducji , tylko czasai dotyka mnie bol z lewej strony klatki piersiowej , nie jest to silny bol , cos podobnego do nerwobolu lecz troche mniejszy .
nie mam zawrotow glowy itp... moge biegac nie mecze sie szybko , tylko ten bol a i zapomnialabym dodac czasami ale nie codzennie , jak sie schyle gwaltownie to tez jest takie ulkucie i przechodzi.
takze czy moze to byc chore serce czy tez zwykle nerwobole ? lecz nie mam stresujacego zycia , mam dobra prace lecz ciagle siedzaca... i niestety nie siedze ciagle wyprostowana... lekarz powiedzial ze od tego , lecz czy napewno ??
prosze o odpowiedz
mam 20 lat
w mojej rodzinie moj dziadek mial 2 razy zawal lecz jest po tym w znakomitej kondycji , i moje babcia choruje na serce lecz nie jest zle , moze latac samolotem itp . bierze tylko tabletki .
dziekuje

Reklama
użytkownik
haemophilus

W zasadzie powinien jeszcze zbadać Panią lekarz np. pierwszego kontaktu, który osłucha serca i ewentualnie wykona ekg. Bóle w tej okolicy mogą być związane z zespołem wypadania płatka zastawki mitralnej albo stresem, niewyspaniem lub właśnie nerwobólem.

użytkownik
maciek

Bole wiencowe od serca nie sa miejscowe, zazwyczaj rozlewaja sie na cala klatke piersiowa, czasem bark i promieniuja do plecow, wiec to najprawdopodoniej sa to nerwobole. warto zazywac sobie magnez na to. Ale jezeli cos sie dzieje TRZEBA isc do lekarza i wyjasnic co to moze byc. pozdrawiam

Twoja odpowiedź