Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wahania ciśnienia wskazują na chore serce?


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena

Witam prosze mi powiedziec czy jezeli cisnienie jest podrecznikowe wacha SIE W ZALEZNOSCI OD DNIA 118/75/82 PULS od 65 do 80 , to czy mozna uwazac ze ma sie chore serce ? poniewaz nie mam nadcisnienia , cukrzucy cholesterolu , wszystko jest w jak najlepiszej konducji , tylko czasai dotyka mnie bol z lewej strony klatki piersiowej , nie jest to silny bol , cos podobnego do nerwobolu lecz troche mniejszy . nie mam zawrotow glowy itp... moge biegac nie mecze sie szybko , tylko ten bol a i zapomnialabym dodac czasami ale nie codzennie , jak sie schyle gwaltownie to tez jest takie ulkucie i przechodzi. takze czy moze to byc chore serce czy tez zwykle nerwobole ? lecz nie mam stresujacego zycia , mam dobra prace lecz ciagle siedzaca... i niestety nie siedze ciagle wyprostowana... lekarz powiedzial ze od tego , lecz czy napewno ?? prosze o odpowiedz mam 20 lat w mojej rodzinie moj dziadek mial 2 razy zawal lecz jest po tym w znakomitej kondycji , i moje babcia choruje na serce lecz nie jest zle , moze latac samolotem itp . bierze tylko tabletki . dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie powinien jeszcze zbadać Panią lekarz np. pierwszego kontaktu, który osłucha serca i ewentualnie wykona ekg. Bóle w tej okolicy mogą być związane z zespołem wypadania płatka zastawki mitralnej albo stresem, niewyspaniem lub właśnie nerwobólem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bole wiencowe od serca nie sa miejscowe, zazwyczaj rozlewaja sie na cala klatke piersiowa, czasem bark i promieniuja do plecow, wiec to najprawdopodoniej sa to nerwobole. warto zazywac sobie magnez na to. Ale jezeli cos sie dzieje TRZEBA isc do lekarza i wyjasnic co to moze byc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×