Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz nadgarstka


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Trenuję boks. Ostatnio na treningu podczas uderzenia poczułem ból w nadgarstku. Trochę mnie pobolał ale mi przeszło. Dopiero w domu zaczął boleć mocniej. Nadgarstek prawej ręki boli mnie od zewnątrz(nie od strony kciuka). Boli gdy podnoszę rękę do góry. Nie mogę także do końca skręcić ręką w swobodnym zwisie w lewo lub w prawo, gdyż czuje ograniczenie i ból, jakby mi zaraz miało coś pęknąć. Boli także, gdy mocno zacisnę pięść. Nie byłem u lekarza. Czy to może być złamanie? Ręka spuchnięta nie jest, ale mocno boli. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza. Na szczęście nie mam złamania, tylko mocne stłuczenie. Mam założoną szynę na 2tyg, aby nadgarstek mógł odpocząć. Mam tylko nadzieje, że po wszystkim nadal będę mógł normalnie trenować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie związane z bólem nadgarstka lewej ręki. Otóż, kiedyś podczas grania w piłkę ( stałem na bramce) doznałem urazu nadgarstka lewej ręki. Mianowicie, gdy wyginam dłoń do tyłu czuje lekki ból w nadgarstku, to samo tyczy się kiedy dźwigam jakieś cięższe przedmioty, wtedy boli bardziej). Kontuzja doznałem jakieś 2 miesiące temu, tak jak już wspomniałem stojąc na bramce - piłka przełamała mi nadgarstek lewej ręki. Zbytnio się tym nie przejąłem, myślałem, że ból sam minie, ale o to było trudno, gdyż nadal grałem często w piłkę, siatkówkę i inne gry. Często nadwyrężałem rękę. Zacząłem leczyć ją jakieś półtora tygodnia temu. Moje pytanie jest następujące: ból jest nie co mniejszy niż wcześniej, ale nie wiem czy dobrze robię smarując tylko rękę ( nadgarstek) maścią FASTUM. Czy powinienem udać się może do lekarza? Co to może wgl być? Czy to tylko zwykłe nadwyrężenie, czy może coś poważniejszego? Proszę o odpowiedź */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rowniez mam problem z nadgarstkiem u prawej reki boli mnie po zewnetrznej stronie. Silowalem sie ze znajomym na reke i nagle poczulem mocny bol u prawej reki na poczatku myslalem ze to sciegno no ale boli mnie juz dlugi czas. Reka boli mniej gdy trzymam ja w cieplym miejscu i nia nie ruszam a gdy wychodze z nia na zimne otoczenie i ruszam nia (Np. przy graniu w pilke nozna) od czasu do czasu mnie za kuje. Niewiem czy mam isc z tym do lekarza czy moze kupic jakas opaske usztywniajaca i masc rozgrzewajaca ?? Tak samo jak kolega wyzej mam ograniczone ruchy np. nie moge obkrecic dloni w prawo lub w lewo gdyz odczowam bol. Prosze o jakas porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×