Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasieniaki w obu jądrach


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Przyznam, że pisałam wcześniej na forum *Jądra*, ale ze względu na posiadanie już przeze mnie więcej konkretnych informacji pozwolę sobie skierować pytanie bezpośrednio do Pana doktora. W połowie grudnia mój partner (ma 26 lat) udał się do urologa, po tym jak od około miesiąca odczuwał silny ból obu jąder, a leczenie antybiotykiem przez internistę nie przyniosło rezultatu. Urolog wykrył poprzez USG guzy w obu jądrach (przykro mi, ale nie potrafię podać rozmiarów, według przekazu mojego chłopaka urolog określił je jako *średnio duży* w jednym jądrze i *mały* w drugim). Po wykonaniu dalszych badań diagnostycznych, w dniu dzisiejszym partner usłyszał diagnozę- nasieniaki. W związku z tym mam kilka pytań do Pana doktora. 1. Urolog na podstawie badań stwierdził, iż nie wystąpiły przerzuty do węzłów chłonnych ani innych narządów, dlatego zalecił w pierwszej kolejności radioterapię, w następnej ewentualnie chemioterapię, w ostateczności amputację jąder. Przeczytałam jednak w wielu źródłach, że amputacja jąder jest wskazana w pierwszej kolejności, niezależnie od stadium choroby. Czy dopuszczalne są takie wyjątki, jaki robi urolog leczący mojego partnera? 2. Jakie jest zagrożenie dla życia i jakie są szanse wyleczenia przy wykryciu choroby na takim etapie? 3. Ile trwa leczenie, to znaczy jak długo czeka się na efekty radioterapii aby ewentualnie przy jej nieskuteczności rozpocząć chemioterapię, i analogicznie, ile trwa chemioterapia aby przy jej nieskuteczności zarządzić usunięcie jąder? 4. Proszę również o wypowiedzenie się na temat możliwości posiadania przez nas dzieci. Jeśli nie dojdzie do amputacji- kiedy będzie to możliwe, tzn. na jak długi czas radioterapia i ewentualna późniejsza chemioterapia uszkadzają nasienie? Czy istnieje możliwość zgromadzenia nasienia przed leczeniem, aby w niedalekiej przyszłości dokonać u mnie inseminacji (w wyniku mojej choroby nie mogę czekać na zajście w ciążę zbyt długo), czy też nasienie mojego partnera obecnie może być w jakiś sposób uszkodzone? (mam na myśli zarówno wpływ na nasienie samej choroby, jak i tego, że partner przyjmuje od dwóch tygodni leki sterydowe). Przepraszam za tak dużą liczbę pytań, ale ja i mój partner jesteśmy przerażeni diagnozą i nie wiemy czego się spodziewać. Partner w czasie dzisiejszej wizyty u urologa tak się załamał, że nie pytał o zbyt wiele, na kolejną wizytę ma się umówić w przyszłym tygodniu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×