Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rzekomo dobry wynik badania ednoskopowego żołądka i dalsze objawy


Gość Kalina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.:) Jestem osobą młodą wiek około 17 lat wynik badania: Przełyk w dolnej części zmieniony zapalnie- błona śluzowa zaczerwieniona. Linia Z o wyraźnym, równym przebiegu. Wpust na wprost szczelny. Jeziorko śluzowe średnio obfite. Błona śluzowa dna i trzonu żołądka nie zmieniona zapalnie. W część przed odźwiernikowej widoczne zaczerwienienia błony śluzowej. Odźwiernik ziejący, obrzęknięty. Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie, zaczerwieniona, z pojedynczymi drobnymi wybroczynami. Część poza opuszkowa XII o nieco obrzękniętych fałdach z plamistymi zaczerwienieniami na szczytach. Pobrano: wycinek do badania hist-pat (antrum, jelito) oraz test urazowy ujemny. Skierowanie do gastroentrologa dostałam na podstawie bólów w okolicy żołądka oraz *maskrycznego* bardzo brzydkiego obłożenia języka. W marcu tego roku miałam badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokramowego. Przed badaniam jak i zarówno po nim jestem do dziś leczona POLPRAZOLEM. mialam także badania na alergię ( pyłki , kurz itp.) za około 2 miesiący czekają mnie testy żwynościowe Wracając do żołądka czesto rano jak się budzę ma straszliwie kwązny posmak w buzi i obłożony język często aż zółty... Moja alergolog zaleciła mi ściślejszą dietę oraz ranigast przed spaniem który owszem pomaga ale mimo to czasem po jedzniu również sa podobne objawy Boje się faszerować na okrągło tabletkami. Zalecono mi teraz wykonanie PHmetri czy to jest konieczne? Powiedziano mi że to jest jedyne badanie dzięki któremu mogę dowiedzieć się co jest nie tak? Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Za pomocą gastroskopii nie można stwierdzić zmian czynnościowych w górnym odcinku przewodu pokarmowego, czyli np. refluksu żołądkowo-przełykowego. Pani objawy właśnie wskazują na zaburzenia czynnościowe, a najlepszym badaniem pomocniczym w rozpoznaniu jest właśnie PH-metria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×