Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osłabienie organizmu a brak konkretnej diagnozy lekarskiej


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Płeć: Mężczyzna Wiek: 21 lat Badania: Ekg w normie, morfologia w normie, ciśnienie delikatnie podniesione 142/70 Przebyte kontrole: byłem 3 razy u internisty ( w tym 2 u mojego doktora prowadzącego, a raz u niezależnego) i neurologa Diagnoza lekarska: brak konkretnej diagnozy w każdym przypadku Leki: cardilopin (na nad ciśnienie), krople na uspokojenie, naproxen w tabletkach, tolperis (na sztywnienie mięśni) Od miesiąca borykam się z następującymi objawami. Lekki ból głowy, delikatna sztywność szyi (mogę wykonywać pełny obrót),słaba regeneracja z zakwasów po wysiłku fizycznym, ogólne zmęczenie pod koniec dnia, od czasu do czasu uczucie *napięcia* w okolicach zatok (tych w okolicach kości jarzmowych oraz nad brwiami), a od paru dni z bóle mięśni i delikatne ich sztywnienie. Nie ma konkretnych powodów, przynajmniej Ja na chwilę obecną ich nie jestem wstanie podać. U lekarza bywam bardzo rzadko, żadnych bólów związanych ze zmianami pogody nigdy nie odczuwałem. Prowadzę aktywny tryb życia, uprawiam sport. Niebawem będę miał prześwietlenie i jakąś dodatkową morfologię związaną z nerkami. Nie są to jakieś poważne objawy jednak zawsze byłem w dobrej kondycji i tym bardziej mnie to niepokoi. Szczególnie, że każda wizyta u lekarza kończy się stwierdzeniem *proszę czekać i obserwować*. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki wątrobowe idealne. To nie kwestia nerek w takim razie. Dostałem natomiast skierowanie na boreliozę. Możliwość ukąszenia miałem około 3 miesięcy temu, ale podobno nawet do pół roku po ukąszeniu mogą wystąpić objawy. A jeśli nie borelioza to co innego mogło by to być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASPAT ALAT świdczy o funkcji wątroby a nie nerek. Aby określić funkcję nerek należałoby wykonać jonogram, kreatynienę i mocznik z krwi oraz badanie ogólne moczu. Na chwilę obecną nalezy poczekać na wyniki badań w kierunku boreliozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem badanie na borelioze, teraz czekam na wyniki. Mam pytanie czy takie objawy jak moje mogą świadczyć o stwardnieniu rozsianym? Jakie są przewodnie objawy tej choroby? Bo z tego co wyczytałem to jest ich strasznie dużo, i praktycznie wszystko można pod to podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×