Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prawdopodobnie uszkodzenie nerwu


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

W wieku 2,5 roku miałam wypadek samochodowy,w którym wypadłam z samochodu przez szybę i pocharatałam sobie pół twarzy. Miałam robione dwie operacje plastyczne,które tylko udrożniły mi jamę nosową i nic więcej. Lewe skrzydełko nosa wraz z lewym kąciekiem ust opada mi w dół. na początku po operacji skrzydełko było uniesione na swoje miejsce,lecz po dwóch tygodniach znów opadło. tak samo było po drugiej operacji. Oby dwie operacje były wykonane ,gdy miałam ok.5lat. Teraz od wypadku minęło juz 18 lat. Mam pytanie,czy tego typu rzecz jest spowodowana uszkodzeniem nerwu twarzowego? I czy po tylu latach mozna jeszcze np.zespolić taki nerw lub wykonać jakiś inny zabieg,ktory spowoduje,że skrzydełko nosa i kącik ust nie będą opadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy tego typu rzecz jest spowodowana uszkodzeniem nerwu twarzowego? - Niestety doszło prawdopodbnie do uszkodzenia nieodwracalnego obwodowych odcinków nerwu twarzowego I czy po tylu latach mozna jeszcze np.zespolić taki nerw lub wykonać jakiś inny zabieg,ktory spowoduje,że skrzydełko nosa i kącik ust nie będą opadać? - Raczej po tak długim okresie jest to iemożliwe, doszło już zapewne do nieodwracalnych skutków odnerwienia czyli np. zaniku włókien mięśniowych unerwianych przez ten nerw. Można ewentualnie poddać się ponownie jakiemuś zabiegowi plastycznemu. Ale jakiemu o tym musi zadecydować chirurg plastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×