Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polipy w woreczku żółciowym


Gość Mieczyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mieczyslaw

W sierpniu zdiagnozowano u mnie żółtaczkę typu B i C oraz przy pierwszym badaniu USG powiększenie wątroby o 7-8 cm.a poza tym nie wielkie kamyki żółciowe około 0,5 cm. Kolejne USG 18-go tego miesiąca wykazało zmniejszenie się wątroby do 4,2 cm. lecz zamiast kamieni stwierdzono ze mam polipy przysciankowe 5 sztuk o wielkości do 0,5 cm. Moje pytanie jest takie :Czy polipy to coś gorszego niż kamienie i czy konieczny jest zabieg chirurgiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślę, że te polipy, które opisywane są w drugim badaniu USG to prawdopodobnie te same kamienie opisywane w pierwszym badaniu, które przyczepiły się do śluzówki pęcherzyka (często tak się zdarza, trudno odróżnić w USG te struktury). Jeśli ma Pani objawy związane z patologią w zakresie pęcherzyka żółciowego (kolki żółciowe) to jest to wskazanie do leczenia operacyjnego niezaleznie czy to są polipy (wątpię) czy tez kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczyslaw

Poza tym co już opisałem mam jeszcze jeden problem a mianowicie świąd który staje sie nie do zniesienia! Bywaja takie dni ze mógłbym zedrzeć z siebie skore do kości a szczególnie nogi z większym nasileniem na stopy. Próbowałem już wielu różnych maści i kremów nawilżających lecz bez żadnego efektu a i lekarze tak jakby bagatelizowali mój problem czyżby nie było na to żadnego skutecznego leku który choćby częściowo to złagodził na tyle abym mógł zasypiać bez leków(Luminalum) co nie zawsze skutkuje zależy od nasilenia świądu. Musze dodać ze staram sie przestrzegać diety którą mi zalecono a alkoholu nigdy nie nadużywałem co jest u mnie częstym pytaniem ot tak sporadycznie kilka razy w roku. Bardzo proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polypus hyperplasticus mucosae duodeni. Gastritis chronica mediocris gradus antri activa sine atrophia. Gastritis chronica mediocris graudus activa corporis sine atrophia. Helicobacter pylori. Bardz proszę o tłumaczene. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja mama była 2 dni temu na usg, cytuje wyni:pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów, w dnie duża hyperechogeniczna zmiana ogniskowa o echostrukturze polipa o wymiarach 21x20mm. wątroba niepowiększona o prawidłowych obrysach i echogeniczności, bez zmian ogniskowych. PŻW-nieposzeżony, bez ewidentnych konkrementów. układ wrotny i żyły wątrobowe nieposzerzone z zachowanymi przepływami. trzustka, śledziona, niepowiększone, bez zmian ogniskowych. bnerki i pola nadnerczowe wolne. z pecherz, macica sa ok. pola jajnikowe wolne. wezly chlonne za i wewnatrzotrzenowe niewidoczne. dodam , ze moja mama czuje sie dobrze. poszla na usg , gdyz miala 3 dni lekki bol w mostku i przez przypadek wykrylo tego polipa.ma zaplanowany zabieg usuniecia woreczka na 28 czerwiec. prosze o opinie? z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×