Naczyniak czy torbiel wątroby?

u?ytkownik
Agnieszka

Witam. Dzisiaj miałam badanie USG, w wyniku którego lekarz stwierdził *w prawym płacie wątroby zmiana o nieco podwyższonej echogeniczności 2,3cm z widocznym obwodowym unaczynieniem - do dalszej diagnostyki (TK)*. Jednocześnie powiedział, że nie jest to naczyniak, to rozpoznaje z całą stanowczością. Jednak czytając Wasze forum spotkałam się ze stwierdzeniem lekarza, że właśnie tylko torbiele wątroby można jednoznacznie rozpoznać badaniem USG a nie naczyniaka. Kto ma rację, bo powiem szczerze martwię się. Dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam. A przede wszystkim Wesołych Świąt.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Należy wykonać ct jamy brzusznej (badanie dokładniejsze). W zasadzie doświadczone oko może zróżnicować torbiel od naczyniaka. Torbiele są zwykle dobrze widoczne w badaniu usg.

u?ytkownik
Agnieszka

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam .

u?ytkownik
JOla

Witam, mam pytanie, u mojej mamy wykryto w prawym płacie wątroby naczyniaki jeden ma 13 mm a dwa pozostale poniżej 1 cm.
Jaki jest % stwierdzenia przez bad. USG ze to właśnie jest naczyniak, a nie coś innego ? czy lekarz może być na 100% pewien swojej diagnozy????

Twoja odpowiedź