Ból w prawym biodrze

użytkownik
Magda

Witam.
Pisze kolejny raz. Od około roku czasu mam takie dziwne bóle w okolicy prawej pachwiny - biodra - nie do zlokalizowania. Te bóle ustępują czasem są czasem nie ma. I tak od roku. Temperatura w normie. Robiłam USG i nie wyszlo nic niepokojącego, byłam u chirurga w kwietniu tez nic. U ginekologa też byłam i podejrzewa przewlekłe zapalenie przydatków, czy jest coś takiego? Co to może być jak nie przepuklina, wyrostek, jajnik tez nie do konca, bo nie wydaje mi się, zeby bolał ponad rok. Proszę o fachową pomoc, zależy mi na zdaniu doktora.
Pozdrawiam.

Reklama
użytkownik
stappler

Może występować przewlekły stan zapalny przydatków (jajnika wraz jajowodem) i rzeczywiście może być to powodem przewlekłych dolegliwości bólowych. Myślę, że ginekolog włączył odpowiednie leczenie. Jeśli nie powinien to zrobić. Jednak radziłbym wykonać także RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz ewentualnie RTG biodra. W wyniku zmian patologicznych w tym odcinku kręgosłupa oraz w stawie biodrowym mogą także występować przewlekłe bóle okolicy pachwiny.
Pozdrawiam.

użytkownik
Juttaa

Witam,od okolo 15roku zycia(teraz mam 24lat) bol w dole
kregoslupa,po okolo 2 latach przeszlo na biodra-bardziej stawy
biodrowo-krzyzowe.Czasem sa dni bez bolu,czasem jak zlapie to bol
jest tak silny ze nawet jak leze nie przemija,za duzo chodzic nie
moge,nad ranem boli,ale jak sie rozruszam to troche lepiej,mam
blokade miednicy,przyjmuje zastrzyki ale po nich boli caly
tylek,boki bioder i dochodzi bol dolu kregoslupa jak kiedys.Lewa
noge mam krotsza,boli(nie zawsze w pachwinach),dretwieja wargi
sromowe(nie czesto.Nagle ruchy sprawiaja bol,bardzo szybko sie
mecze,czasem zle widze i przy tym mam lekkie zaburzenia
rownowagi,drazni mnie wszystko.Dodam ze HLA B27 wyszedl
negatywny.Wiem tylko ze to bardzo boli,pracuje 3godz. i to nie
codziennie(sprzatam)potem leze w lozku z bolu,na bokach lezenie jest
ok.Wrezonansie wyszlo ze mam zapalenie w ok.stawow biodrowo-
krzyzowych
PROSZE O PODPOWIEDZ co to moze byc?
Dziekuje z gory

użytkownik
stapler

Oczywiście oprócz rezonansu stawów biodrowych trzeba by wykonać także rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Tam też może właśnie tkwić patologia dająca takie objawy jak Pani opisuje.

użytkownik
Ilona 24

Witam Mam 24 lata i od ok 2 lat mam bóle w okolicach lewego biodra czasem ból jest po wewnętrznej stronie a czasem po zewnętrznej. Na początku myślałam, że to ścięgno mnie boli bo niemogłam odchylić nogi na zewnątrz bo bolało mnie w okolicy pachwiny. Niestety niedawno żauważyłam że na lewym pośladku mam niewielkie zgrubienie które czasem boli. Ból przenosi się czasem na całe udo. Byłam u ortopedy i z badania RTG wyszło, że wszystko jest dobrze a lekarz nie wie co mi jest i przepisał mi śilne środki przeciwbólowe. Ból nasila się gdy chce iść szybciej a czasem jest tak że wogóle nie mogę chodzić, siadać itp. Proszę o pomoc z góry dziękuję

użytkownik
Jutta

Dziekuje za odpowiedz,widze ze nie jestem sama z ta nieswiadomoscia co moze Nam byc-przyjmowanie lekow,ale na co dokladnie to nie wiemy,RTG*REZONANS ok,takze do jakiego lekarza mamy jeszcze pojsc?

użytkownik
Maciek

Witam mam 16 lat, borykam się z podobnym problemem. Od ok.8 miesięcy napotyka mnie ból w okolicy biodra (nie wiem czy jest to biodro dlatego opisze to miejsce) po lewej stronie od kręgosłupa , w okolicach odcinka lędźwiowego, nad pośladkiem (tak umiem opisac to w miarę precyzyjnie) . Ból jest czasem bliżej , czasem dalej od kręgosłupa. Bywają dni/miesiące kiedy nie czuje żadnego bólu, isnieją też takie dni, kiedy ból nie pozwala mi grac w żaden sport a naw swobodnie się poruszac, a swoją przyszłość. Robiłem USG okolic tego bólu i nie było żadnych zmian patologicznych, chodziłem na zabiegi rehabilitacyjne , a ostatnio na masaże, akupunkturę itp. Nadal boli i boje się bo nie wiem co to. Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć, czy może być to nadal rak ? Trochę się boje.
Nie zauważyłem żadnych zmian naskórnych, waga jest ta sama (90kg), jeśli moje wymiary mają znaczenie - 183 wzrostu, dobrze zbudowanyc (chodziłem na siłownie). Miewam zawroty głowy, czasem ucisk w klatce piersiowej, mam podwyższone ciśnienie, czasem podczas wysiłku leci mi krew z nosa ale to miałem od dzieciństwa. Sam ból rozpoczą się podczas gry w ręczną, coś zaczęło mnie piec a na koniec treningu był już ból niedowytrzymania. Kilka tygodni później wywróciłem się centralnie na te biodro i nie mogłem już wstac. Przeszło po kilku dniach na tyle by móc swobodnie chodzic, a w późniejszym czasie przestało bolec. Pożniej to seria zmian - raz bolało raz nie w różnych odstępach czasowych .
Pomocy

użytkownik
Ola

Witam, mam 16 lat i rowniez borykam sie z bolem prawego biodra. Bole te nie trwaja od niedawna jakies moze 2 tygodnie. Napadaja mnie ok 2 razy dziennie niezaleznie od tego co w danej chwili robie, czasem dzieje sie tak kiedy siedze w klasie, czasem na jakis zakupach, spacerze. bol ten odczuwam raczej tak no w kosciach, w miednicy, nie w narzadach wew. kiedy bol nie przychodzi sam, czuje go kiedy uciskam bolace biodro (tak od gory). dodam rowniez ze od niedawna bolace okolice sa zdretwiale i mam jakby zanik czucia (ale nie jest to duza powierzchnia). oprocz tych zmian jestem raczej zdrowa jak ryba :) ale obiawiam sie, co to moze byc, czy to nie jest cos groznego :(Bardzo prosze o pomoc i jakies rady. wiem, ze musze udac sie do lekarza ale najpierw chcialabym sie Was podpytac troszke :) bardzo proszę...

użytkownik
asia

Witam,mam ten sam problem.4lata temu bylam chora na raka macicy,ktora wycieli bez jajnikow i zaczely sie te bole.1,5 roku temu mdlalam z bolu ,wycieli wyrostek i po 1 tyg. zaczelo sie od poczatku.zrobilam mozliwe wyniki,ktore sa w normie.wizyta u neurologa i zabiegi na kregoslup,po 4 zabiegach nie moglam sie ruszac.bol nie daje mi zyc,sa dni , ze mam problem w prowadzeniu auta bo boli mnie nie tylko cale biodro,prawa strona brzucha a juz noga.blagam pomocy bo to nie do przezycia.

użytkownik
BARBARA

Od kilku lat mam bole ledzwiowe,teraz boli mie cale biodro utrudnia chodzenie boli kiedy leze najbardziej, nie spie w nocy bo bol mi nie pozwala.bralam dikloratio w zastrzykach,pomagalo na chwile.bol promieniuje do kolana kolano tez boli,chodze bo sie zmuszam,kiedys mialam w tym wiejscu polpasiec ktory jak przegrzalam termoforem wszedl mi do kosci i od wtedy zaczelam miec wiekszy bol.co to jest i co mam zrobic zeby nie bolalo,moge miec osteoropoze mam 53 lata ale czy to nie nowotwor zwlaszcza ze na stopie mam ubylek kosci w paluchu prawym,bardzo sie mecze na badania musze czekac do 20 listopada

Twoja odpowiedź