Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Za krótkie wędzidełko oraz obniżone ujście cewki moczowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 33 lata i dość niekonwencjonalny problem. Po wzwodzie członka napletek zsuwa się prawidłowo i odsłania całą żołądź, jednak po spodniej części członka jest silnie przytrzymywany przez węzidełko, które najwyraźniej jest za krótkie. W czasie dalszej próby zsuwania napletka, wędzidełko ciągnie żolądź i jest to bolesne, wyklucza to satysfakcjonujący seks i zniechęca. Rzuca się to bardzo na niską samocenę i przekłąda na brak większego doświadczenia w pożyciu seksualnym (w pewnym sensie można mówić że jestem prawiczkiem) choc mam już 33lata. Wiem, że problem można usunąć i mam zamiar wybrać się do urologa-chirurga. Jest jednak obawa i wiąże się z pewną dodatkową wadą anatomiczną członka. Otóż ujście cewki moczowej jest kilka mm (ok 3 do 4 mm) poniżej miejsca w którym zazwyczaj jest to ujście (prawidłowe miejsce widać u mnie na żołędzi jako małą jamkę zasklepioną na dnie, a włąaściwa cewka moczowa otwiera się dopiero parę mm poniżej jakby w osobnej dziurce, więc jak niewiele rzszerzę żołądź to wygląda to tak jak bym miał dwa ujścia (ktoś nawet kiedyś zażartował, że jedno ujście jest na mocz a druie na nasienie)). Wg mnie jest to forma spodziectwa choć na szczęście niewielkiego. Moją obawę w kontekście korekcji wędzidełka wzbudza fakt, że ujście właściwej cewki moczowej znajduje sie zaraz nad splotem, w którm węzidełko łączy się z *naskórkiem* żołędzi, obawiam się więc, że zabieg nie będzie możliwy, gdyż mogło by to doprowadzić do rozwarstwienia spodniej części żołędzi i pogorszenia już istniejącego choć na razie niewielkiego efektu spodziectwa. Proszę o wskazówki, może po prostu wystrczy tylko przeciąć węzidełko a nie usuwać go całkowicie, tak by fałd napletka po części spodniej członka zsuwał się na tyle nisko by nie zaciągał już zołędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to na pewno spodziectwo tylko niewielkiego stopnia. Trudno mi oceniać w jaki sposób może Pan być leczony operacyjnie bez badania bezpośredniego. Najczęściej wykonuje się specjalne zabiegi plastyki wędzidełka, a nie do końca wycina się wędzidełko (wydłuża się je po prostu). Najlepiej, żeby Pana zbadał urolog. On zadecyduje i wyjaśni Panu w jaki sposób leczyć tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×