Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezdiagnozowane dolegliwości brzucha od ponad 2 miesięcy


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam, od połowy października mam do czynienia z następującymi dolegliwościami: uporczywe zaparcia, stolec bobkowaty, często pokryty żółtą mazią (śluz?), sporadyczne lekkie bóle w lewej części brzucha na wysokości pępka czasem promieniujące do dołu biodrowego lub pleców, uczucie stałego wypełnienia i ucisku z lewej strony brzucha, głośne bulgotanie i burczenie w całym brzuchu, utrudnione oddawanie gazów, stan podgorączkowy. Ostatnio nastąpiło nasilenie objawów. Zgłosiłem się do lekarza już w październiku, lecz diagnozowano mnie pod kątem kamicy nerkowej i zakażenia dróg moczowych. Wizyta u urologa w zeszłym tygodniu wykluczyła kamicę (dwukrotne USG, RTG brzucha i pęcherza), a posiew moczu był jałowy. Wykonana morfologia + kreatynina i próby wątrobowe, wszystko w normie. USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych zmian, jedynie lekarz w opisie badania nadmienił iż jelito jest mocno wypełnione gazem co uniemożliwiło zbadanie lewego moczowodu. Na zaparcia zalecono mi standardowo zmianę diety, a doraźnie przy braku stolca przez ponad 5 dni preparaty z senesem. Spożywam suplementy diety z błonnikiem, odstawiłem jasne pieczywo, wieprzowinę i smażone mięsa na rzecz warzyw. Żadnej poprawy w kwestii zaparć i reszty dolegliwości. Przy użyciu środków przeczyszczających nastąpiło wypróżnienie bardzo dużej ilości stolca (podejrzewam iż ok 3 kg), stopniowo od suchego i bobkowatego, po półpłynny. Jedyne badanie pod kątem jelit jakie miałem wykonane to badanie na krew utajoną w październiku, wynik negatywny. Byłem również w poradni chirurgicznej niemniej po badaniu palpacyjnym odesłano mnie do domu z zaleceniem wizyty u urologa. Mam 23 lata, jestem po przepuklinie rdzenia kręgowego, cierpię na szereg dolegliwości z tym powiązanych, łącznie z odleżynami, z powodu których w ostatnich 3 latach przyjmowałem duże ilości antybiotyków (amoksycylina, klindamycyna, kloksacylina, ciprofloxacyna). Bardzo proszę o jakieś sugestie, mój lekarz rodzinny zdaje się być zupełnie w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tej kwestii się wypowiadać bez pogłębienia diagnostyki. Trzeba rozważyć wykonanie kolonoskopii. Dopiero po tym badaniu będzie można cokolwiek więcej powiedzieć. Oczywiście o tym musi zadecydować lekarz prowadzący. Musi Pan jednak zdawać sobie sprawę, że wszystkie te dolegliwości mogą być związane właśnie z uszkodzeniem przez przepuklinę rdzenia kręgowego co prowadzi do złej pracy jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to grzybica, najpewniej Candida albicans. Po dużych dawkach antybiotyków stosowanych dłuższy czas zaburzona jest flora bakteryjna jelit. Jeśli nie brał Pan dużej ilości probiotyków w czasie antybiotykoterapii to grzyby mogły zasiedlić jelita. Proponuję zrobić badanie kału czyli posiew na obecność grzybów a szczególbie candida albicans. Dodatkowo można zrobić posiew na bakterie celem wykluczenia innych infekcji bakteryjnych jelit ale uważam że na początek kał na posiew na candide wystarczy. Lekarze zbyt łatwo kierują na kolonskopię. Czasem badanie kału czy moczu daje pewny wynika bez naciągania na koszty i dyskomfort. Znam wiele przypadków kilku usg, gastroskopii i kolonospopii które nic nie dały a potem zwykły lekarz kierując na badania moczu, krwi i kału trafnie stawiał diagnozę. Przypominam że po długim stosowaniu antybiotyków należy jeszcze długo uzupełniać probiotykami dobra florę bakteryjną jelit. Jeśli posiew kału na candide nie wyjdzie zły i posiew kału też to zostaje kolonoskopia. Wynik posiewu jest w 5-7 dni i kosztuje niewiele a może coś pokazać. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat i mam podobny problem jak kolega, częste bóle promieniujące aż do biodra, dzieje się to czasami po tłustym jedzeniu, alkoholu który często piję ale w małych ilościach. Czy może to być coś poważnego?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 32 lata i od pewnego czasu problem ze boli mnie z lewej strony pod brzuchem miałem usg wszystko dobrze miałem kolonoskopie tez bez zmian niewielka ilość hemorojdów mam takie coś że w pewnym momęcie mnie zakreci w brzuchu i mam rozwolnienie i musze isc do wc ze 3-4 razy a moze to trzustka biore tabletki na trzustke ale nie pomaga prosze o jakąś porade gdzie mam się udac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja mam podobnie z tym ze bulgocze mi w całym brzuchu jak mnie przyciśnie natychmiast muszę lecieć a efekt jest taki ze mało co zrobię zawsze na rzadko i jest to przeważnie żółty śluz towarzyszy mu silny ale bardzo krótkotrwały bul brzucha i pleców o charakterze skurczu dreszcze a czasami nawet poty co to morze być bul pojawia się przeważnie po nocnej wizycie w ubikacji i trwa minutę wtedy mam uczucie niepełnego wypróżnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tutaj rozwiązanie na wszystko. Ja sie wyleczylem, moja rodzina sie wyleczyla, znajomi i nik nie musi chodzić po lekarzach i zawracac im glowe, kiedy to tak jak ja nie dbał o zdrowie a dzisiaj szuka pomocy. Ja uwazam ze lekarze sa potrzebni ale w nagłych przypadkach w ratowaniu zycia. A jesli to Was nie przekona to proponuje przeczytać książkę prawdziwego specjalisty jakim jest Michal Tombak, a gwarantuje ze kazdy bedzie żałował iz tyle czasu zmarnowal zamiast działać od razu. Proponuje przeczytac wszystko gdyz jest to banalnie latwe a wiedza pozytywna zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×