Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz szyi tumor mixtus


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Na podstawie biopsji cienko igłowej stwierdzono u mnie guz tumor mixtus.Podczas zabiegu okazało się że guz nie był na śliniance tylko na szyi.Na wypisie ze szpitala napisano wycięto guza na szyi w kącie żuchwy po prawej stronie z pakietem przyległych węzłów chłonnych.Co to oznacza czy tumor mixtus może występować poza śliniankami.Proszę o pomoc bo jakoś sam sobie nie mogę wytłumaczyć.Dodam że 3 razy robiłem USG i każdy lekarz mówił że to guz ślinianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gruczolak_wielopostaciowy http://www.termedia.pl/showpdf.php?article_id=978&filename=gruczoly.pdf&priority=1 http://www.dmp.am.wroc.pl/artykuly/DMP_2003401099.pdf Taki guz występuje w śliniankach. Obecnie trzeba poczekać na wynik histopatologiczny. On rozstrzygnie dokładnie co to za guz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie czy lekarz robiący usg guza ślinianki,mógł nie widzieć że przyległe węzły tworzą pakiety,a czy pakiety węzłów są tylko podczas chłoniaków czy mogą być przyczyną częstych infekcji gardła.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogło być. Badanie USG nie jest zbyt szczegółowym badaniem i jeśli pakiet węzłów chłonnych zlokalizowany był blisko ślinianki można go było rozpoznać jako guz ślinianki. Najczęściej węzły chłonne powiększają się na skutek procesów zapalnych toczących się w ich okolicy (gardło, zęby, migdałki, zatoki oboczne nosa). Trzeba jednak w nich także wykluczyć proces nowotworowy (chłoniaki lub przerzuty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! jestem po operacji guza na szyi tak jak pisałem miał on byc na śliniance pytałem pani która mi go wycinała to powiedziała że on był na szyi.Ale drugi lekarz który asystował w operacji powiedział mi podczas zmiany opatrunku,.ze guz był na śliniance tylko zszedł nisko,dodam że ten drugi lekarz to stomatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że po usunięciu guza objawy które miałem przed operacją nadal mam czyli stan podgorączkowe,brak apetytu,takie mrowienie w kręgosłupie i lekki ból,oraz dziwne uczucie jak gdybym nie mógł się skoncentrować tak jak po spożyciu alkoholu co to może być.Pozdrawiam i proszę o możliwą interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to pewnie nie miales guza ślinianki tylko był to guz podżuchwowy. Ja mam guza ślinianki Tu Mixux - guz mieszany. Pracuje w szpitalu jestem sekretarką i operacje mam lada dzień. Z tym guzkiem chodze jakies 5 miesięcy. Miałam robiony MR ślinianki i PCI czyli biopsję cieńkoigłową pod kontrola USG. Guza usuwa sie z marginesem i jakies trzy dni po zabiegu wychodze do domku. A co do Twoich objawów tak szybko nie ustąpią potrzeba czasu żeby objawy ustąpiły. Ja równiez mam takie bjawy Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem już po trzech operacjach i za każdym razem był Tumor Mixtus, choruję już od ośmiu lat i guz pojawił się najpierw w przestrzeni skrzydłowo-żuchwowej, za drugim razem na szyji a teraz na śliniance podżuchwowej. Jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmagałem się z tym problemem tyle ze mi laryngolog chiał nacinać guza bo stwierdził że to ropień. Niewiem jak ty ale ja ponadto miałem tracheotomię bo istniało ryzyko że się uduszę podczas operacji wycięli mi guza wielkości 10 cm no i węzły chłonne. Obecnie czuje się super operacje miałem 2 lata temu. Życzę wszystkiego dobrego. Nie można się podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×