Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo mogą się utrzymywać powiększone węzły chłonne szyi?


Gość andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak długo moga utrzymywac sie wezły chlonne na szyji? mam dwa guzki po lewej stronie szyi? byłem na usg i radiolog powiedzial ze sa powiekszone w dwoch wlasnie miejscach i sa to wezły odczynowe. I ze to pewnie jakis stan zapalny mam. Dwa dni po badaniu zauwazylem ze mam pod jedna pacha guzka wielkosci groszku. Od wielu lat mam refluks moze to jego wina? moze mam przewlekle zapalenie przełyku?Lekarz rodzinny przepisal mi ortanol ale czy od tego zmniejsza sie te wezły? nie lepszy bylby antybiotyk? dodam ze biore ortanol 2 tydzien a wezły nic nie zmalaly.... mam je powiekszone od jakis 2 miesiecy. Dodam ze oprucz udg dotykal mi je lekarz rodzinny i stwierdzil ze sa powiekszone ale nie maja zadnych cech nowotworowych. Czasem mnie same z siebie bola( calosc szyi)Czy nie isc do lekarza po antybiotyk. Dodam ze robilem wczoraj badania krwi ob-1, morfologia -wzorcowa... co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Brak cech stanu zapalnego. Węzły chłonne mogą być związane z przebytą wcześniej infekcją i utrzymywać się powiększone przez około 1-2 miesiąca po infekcji. Można ponownie skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×