Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odczynowe powiększone węzły chłonne za kątem żuchwy


Gość maria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 49 lat ,2lata jestem po tyreoidektomii i radiojodoterapii/rak brodawkowaty pT2N1M0/ po lewej stronie nie mam węzłów tylko ten za kątem żuchwy .2008 maj TK szyi /pojedyńcze,niecharakterystyczne węzły chłonne -za kątem żuchwypo str.prawej 10x5mm nieco wyżej po str.lewej 6x4mm. Te same węzły tylko 2009 pażdziernik-widoczne odczynowe węzły chłonne pod kątami żuchwy/badanie usg wymiary odczytuje je ze zdjęć jedne:D1-24,92mm,D2-9,81mm, drugie:D1-31,38mm,D2-9,92mm. Przez rok węzły powiększyły się lekarze nie mogą znależć pzyczyny jestem zaniepokojona wymazy z gardła ujemne, wyniki oprócz hemoglobiny dobre ,farmakologiczna nadczynność tarczycy ale to konieczność żadnych przeziębień ani stanów zapalnych . proszę o radę co mam dalej zrobić czy słusznie niepokoję się tymi węzłami . owszem jako dziecko bardzo chorowałam na ropną anginę, teraz zostały mi tylko postrzępione migdałki. mam też od jakiegoś czasu pół roku bóle kości po całym ciele tzw.jak łamania w kościach, bóle w uszach i tych węzłów.Proszę o jakąś wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie taki węzeł będzie trzeba pobrać do badania histopatologicznego. Bez tego trudno ocenić czy jest to wynik stanu zapalnego trudnego do zlokalizowania czy przerzuty nowotworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×