Silne bóle w podbrzuszu nasilające się na jajnik w ciąży

u?ytkownik
Iza z Londynu

Witam serdecznie.Chcialabym sie dowiedziec co w przypadku kiedy boli podbrzusze w pierwszym miesiacu ciazy,ale bol nasila sie na janik po prawej stronie przy chodzeniu kiedy stawiam prawa noge bol jest silniejszy jak siedze raczej nie boli badz mniej.Chcialabym tez wiedziec co w przypadku zapalenia wyrostka robaczkowego we wczesnej ciazy i zapaleniem jajnikow badz torbiel na jajniku.Problem i strach z mojej strony polega przede wszystkim na tym,ze ja nigdy nie bylam u lekarza Ginekologa.Wiem jakie to nieodpowiedzialne,ale nie bylam i teraz sie boje,ze cos moze byc nie tak i nie wiem czy powinnam sie wybrac do lekarza czy takie bole sa raczej normalne w czasie ciazy.Problem tez jest w ty,ze ja mieszkam w wielkiej brytanii,a tutaj tzw.scan robia dopiero w 12 tygodniu ciazy.Chcialabym tez dowiedziec sie co z uplawami czy powinny ustapic,zmienic kolor czy cos w tym rodzaju.Bardzo bym prosila o szybkie odpianie,poniewaz nie wiem co mam robic.Jeszcze jak mozna wiedziec jak sie dokladniej oblicza date poczecia date porodu biorac pod uwage iz pierwszy dzien mojej ostatniej miesziaczki byl 28/06/2008.Zgory bardzo dziekuje.Z poszanowaniem Iza.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Do obliczenia planowego terminu porodu używa się wzoru = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące.
Ciąża może modyfikować objawy chorobowe. Niektóre objawy mogą być zlekceważone jako typowe dla ciąży. Zapalenie wyrostka robaczkowego jest najczęstszą pozapołożniczą przyczyną operacji w ciąży. Trudne do wykrycia ze względu na nietypowość objawów.
Koniecznie trzeba udać się do lekarza ginekologa, który udzieli informacji nie tylko o stanie zdrowia i ewentualnego leczenia. Radzę nie lekceważyć objawów.

u?ytkownik
Ewelina (ewelinaa0@wp.pl)

Ja mam dokladnie takie same objawy jak Iza. Kiedys juz mialam problemy z prawym jajnikiem. Dokladnie chodzi o powiekszone pecherzyki, ale lekarz, ktory robil mi usg powiedzial, ze miesci sie to w normie. Teraz zastanawiam sie czy nie jestem w ciazy, bo odstawilam tabletki antykoncepcyjne i chce miec dzidziusia. Dziwne jest to, ze dwa dni po stosunku zaczelam odczuwac te bole. Nasilaja sie najbardziej kiedy zbliza sie 8 godzin spedzonych w pracy. Kiedy np. niose wiadro z woda, ktore jest troche ciezkie, to czuje tez bol i jakby ciagniecie w dole brzucha. Byc moze to tylko moja psychika tak dziala, bo ja bardzo chcialabym byc w ciazy i moze bardziej moja podswiadomosc tu przemawia, bo dziwne troche da mnie jest to, ze tak odrazu takie objawy. Jednak dla wszelkiego wypadku zrobie jutro test, to bedzie juz tydzien *po*. Ja tez mieszkam w Wielkiej Brytanii i problem jest taki ze trzeba dlugo czekac na usg :/

u?ytkownik
marta

Ja mialam takie same bole w ciazy niema sie czym martwic to poprostu dziecko sie zaczepia o macice z tym bolem nieda sie nic zrobic sam pzejdzie

u?ytkownik
dorota

Mam silne bóle lewego janika najbardziej jak kucam i mam silne dreszcze całe nogi mi drżą co mi jest błagam o pomoc

u?ytkownik
Monia

Witam!

Mam 23 lata.Przeszlam ciążę pozamaciczną w 2006 roku.Lekarze myśleli że mam zapalenie pęcherza ,wyrostek itd....a tu bach!:(((
Prawie umarłm,prosze wszystkich by nielekceważyli swoich bólów po jednej stronie jajnika czy jajowodu bo może się to tragicznie nie daj Boże skończyć!!!!!!

u?ytkownik
ola23

A jak długo trwają takie bóle?

u?ytkownik
haemophilus

Ból związany z ciążą pozamaciczną jest nagły, bardzo silny, często z omdleniami.

u?ytkownik
AmI

Jestem w 6 tyg ciazy i wczoraj bylam na wizycie u pielegniarki i dostalam zwolnienie na 2 tyg z pracy poniewaz boli mnie strasznie podbrzusze i przy tym jajniki, boje sie panicznie =(( normalnie mialam bole podbrzusza przez te pare tyg ale ten od 2 dni sie nasila i momentami strasznie boli i promieniuje na kregoslup =((( dlaczego tak sie dzieje i czy to przejdzie?? =((

u?ytkownik
zwariowana

Ja tez mam straszny bol w podbrzuszu i delikatnie moze przesuwa sie w prawa strone ale kochalam sie z chlopakiem wczoraj i ze tak powiem bylo mu dobrze bardzo do konca wemnie. dlaczego moze mnie tak bolec brzuch??? odp prosze.

u?ytkownik
magdalena 123456

No ja niestety tez przezylam ciaze pozamaciczna 3 miesiace temu i jezeli ktoras z was boli bardzo podbrzusze to radze leciec do ginekologa a najlepiej na ostry dyzur bo czestymi obiawami c pozamacicznej sa takie bole *( ja teraz jez jestemw ciazy i tez sa momenty ze az bym wyla z bolu i mimo tego ze tu radze zeby udac sie do specjalisty strach jest tak ogromny ze sma wstrzymuje ta chwile

u?ytkownik
cornwalia

Witam!bralam tabletki antykoncepcyjne yasmin i zaszlam w ciaze,teraz boje sie ze z dzieckiem bedzie cos nie tak!dzis rano obudzil mnie straszny bol w podbrzuszu,po obu stronach,tak jak by bolalay mnie jajniki!tez mieszkam w wielkiej brytani i jestem przerazona bo skan mammiec dopiero za 3 tygodnie...mam juz coreczke ktora ma dopiero roczek i nie chcialam tego dzidziusia!odkad dowiedzialam sie o ciazy jestem bardzo zalamana,zestresowana,czy to moze byc przyczyna takich boli?

u?ytkownik
m.n

Czy w pierwszych tygodnia ciazy sa bule podbrzusza i jajnikow przy stosunku i odawania moczu..?

u?ytkownik
Wlodka

Hey dziewczyny
Ja tez odczuwam bol w podbrzuszu nie jest on moze taki straszne mocny ale ciagly z nasieleniem w strone lewego jakjnika, czasami taki przeszywajacy. Ciazko mi powiedziec czy to normlalne w 8 tyg ciazy. Sama nie wiem co tu zrobic, przebywan w angli i niebardzo wiem czy udac sie z tym do GPczy moze zadzwonic do poloznej. A moze to normalne objawy trudno to okreslic. Dajcie znac ja wy byscie postopili i czy sami miewacie podobnie. czekam na odp

u?ytkownik
załamana

Jestem w 15 tygodniu ciąży i także odczuwam bardzo silny bol lewego jajnika. wczesniej przed ciaza okazało sie ze mam torbielke niewielka na tym jajniku, ale z tego co wiem to ciaza leczy cysty.. bardzo sie martwie bo jest to ciąża bliźniacza a ból momentami nieznosny. nie mowilam o nim lekarzowi ze strachu, kolejna wizyta za tydzien, mysle ze powinam tym razem o tym powiedziec bo do bolu brzucha dwa dni temu dolączyl okropny ucisk w lewej nodze od kolana do kostek... przeraza mnie to, ze coraz trudniej jest mi chodzic i wstawac kiedy siedze badz leże. jezeli ktoras z was ma podobne objawy prosze napiszcie co to moze byc. obawiam sie zakrzepicy a w moim przypadku przyjmowanie lekow moze byc grozne dla dzidziusiiow na ktore tak dlugo czekalam:(