Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozstęp mięśni prostych brzucha po ciążach


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Chirurg stwierdził rozstęp mięśni prostych brzucha. Mieszczą się pomiędzy mięśniami nad pępkiem 4 palce +zapas. Uwypuklenie przy podnoszeniu się na prosto z pozycji leżącej jest olbrzymie- wystaje na 10 cm w górę. Mimo że już minęły 3 mies od porodu, wyglądam jak w zaawansowanej ciąży-5.,6. miesiąc. Chirurg stwierdził, że pomóc może tylko operacja, której chcę uniknąć za wszelką cenę. Stwierdził, że ćwiczenia nic nie pomogą.Należy zaznaczyć, że nie mam przepukliny, a samo schorzenie pojawiło się po pierwszej ciąży 3 lata temu, jednak zostałam dopiero teraz zdiagnozowana. Wykonuję ćwiczenia na *talię osy*, aerobiczną 6 Weidera, ilates itp. Czy mogę wykonywać te ćwiczenia? Czy mam ćwiczyć i chodzić w pasie przepuklinowym? Czy operacja jest konieczna? A może można tą operację za dopłatą wykonać na kasę chorych jako operację plastyczną? Wizja rany i blizny przez całe ciało po prostu mnie przeraża. Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie ćwiczenia mogą faktycznie okazać się nieskuteczne. Najlpiej wykonać zabieg. Co do sposobu zabiegu to już zależy od samego chirurga. Myślę, że albo musi Pani wykonać zabieg prytawnie albo na kasę chorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×