Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste nawroty infekcji miejsc intymnych


Gość Dagmara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mam częste nawroty infekcji miejsc intymnych(bakterie e.coli,rzęsistek ,grzybica pochwy)zakażenia dróg moczowych,czy jeśli teraz jestem wyleczona i mój partner również biorę globulki i probiotyki przywracające naturalną florę bakteryjną pochwy,oraz zapobiegawczo Urosept,Uromaxin z wyciągiem z żurawiny,(noszę bieliznę bawełnianą,i stosuje płyn do higieny intymnej)jest szansa że współżyjąc z partnerem bez zabezpieczenia mam na myśli tu prezerwatywy(bo będe brać tabl. antykoncepcyjne) nie dojdzie do nawrotów infekcji???????? czy to jest tylko możliwe przy używaniu prezerwatyw??Dodam że wcześniej partner nie był leczony a mnie po stosunku nie zawsze ale co jakiś czas piekło w pochwie i był ogromny ból przy oddawaniu moczu z krwią.Proszę o pilną odpowiedz,bądz poradę bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli partner jest przeleczony i Pani też i żaden z partnerów nie ma stosunków spoza związku nie powinno być żadnych kłopotów i nie powinny nawracać zakażenia i stany zapalne. Można uprawiać seks bez prezerwatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj naturalnych metod leczenia. Ja przez wiele lat miałam bardzo częste bakteryjne zapalenia pęcherza. A wyleczyłam się z tego po prostu pijąc na czczo jeden i ćwierć litra wody. Potem czeka się godzinę (tzn nic innego się nie je, ani nie pije - a oprócz tego można normalnie rozpoczynać swój dzień). Po godzinie je się 3 ziarenka czarnego pieprzu i łyżkę miodu. Ja już to robię codziennie od półtora roku, no i jak piję wodę, to zapalenia nie powracają. To metoda tak prosta i tania - spróbuj, może Tobie też pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi pani że stosuje priobiotyki ale jakie?Może warto zmienić je na inne.Mi osobiście bardzo pomaga priobiotyk invag który stosuje w celu przywrócenia naturalnej flory bakteryjnej pochwy .Według mnie to bardzo dobry priobiotyk który jest dopasowany do polskich kobiet i działa szybko i skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś nie działa, warto to zmienić. U mnie tak było z probiotykiem, teraz łykam lacibios femina i wreszcie jestem zadowolona, bo poprawiła mi się biocenoza pochwy i nie nawracają grzybice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też łykam od kilku miesięcy lacibios femina. Wypróbowałam kilka probiotyków i ten mi odpowiada, bo jest w kapsułkach i szybko wzmocnił mikroflorę pochwy, bo robiłam niedawno u ginekologa ocenę czystości pochwy i wyszła dużo lepiej niż ta, którą wykonałam przed stosowaniem lacibiosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam wiecznie nawracajace infekcje. Co skończyłam brać leki, 2 tygodnie przerwy i znowu. Poszłam do innego ginekologa, który powiedział, że kremy, pianki itd nie pokrywaja w 100% pochwy i po jakimś czasie te bakterie znowu się namnażaja i zabawa zaczyna się od nowa. Zrobiła posiew, dostałam leki doustne, które brałam przez 4 miesiace ( na poczatku 3 tabletki tygodniowo, potem jedna, na koniec co drugi tydzień dla utrzymania efektu). Mija teraz drugi rok, probiotyki biorę jak sobie przypomnę a nie mam żadnej infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poozcie mam taki problem ze dwa miesiace temu urodziłam przez cesarke dziecko a teraz cos sie dzieje z moim pecherzem ,bo jak sikam to ogromnie boli i długo jeszcze potem ,brzuch tez boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×