Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po resekcji żołądka


Gość Zbigniewo

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 miesiące po całkowitej resekcji żołądka, ze względu na stwierdzony nowotwór. Mam 43 lata. Wróciłam do pracy. Staram się normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś chce się wymienić doświadczeniami proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 miesięcy po resekcji żołądka, którą miałam w wieku 42 lat. Miesiąc temu wróciłam do pracy. Staram się normalnie funkcjonować. W lutym nawet jeździłam na nartach. Oczywiście nic nie jest takie jak przed operacją ale bardzo cieszę się życiem. Chętnie wymienię się doświadczeniami. asiulkafm@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,piszcie o swoich doświadczeniach po resekcji żołądka.Nawet nie wiecie jak bardzo te informacje,porady pomagają czytającym,nawet wtedy gdy nie odpiszą z różnych przecież przyczyn.Ale czytają....i wcielają w życie wasze porady.One cenne są ,bo przeżyte przez WAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam resekcję 1/2 żołądka (nowotwór) 10 dni temu.Oczywiście zalecenia lekarzy dieta płynna ( zupy z dużą ilością warzyw i chude mięso),łącznie płyny na dobę ok.2l,dodatkowo nutricia cubitan 3 szt dziennie..Kisielki na bazie kompoty,sucharki pszenne dobrze namoczone i mocno rozgniecione.Tak przez miesiąc.Potem pomalutko wprowadzać jajo na mięko,twaróg chudy.dżem i wędliny chudziutkie.Kleiki jak kto woli na mleku lub wodzie z przetartym babanem.Pozdrawiam zainteresowanych i życzę dużo, dużo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, nie było mnie tu bardzo długo, jednak ze względu, że kiedyś zostawiłam tu swój adres e-mailowy czasami piszą do mnie osoby z prośbą o podpowiedzi jak się funkcjonuje po operacji resekcji. Ja miałam operację w październiku 2015r. Przeprowadzono całkowitą resekcję żołądka.W badaniu histopatologicznym przerzuty do 13 węzłów. Stan zaawansowania w skali 4 stopniowej: 3. Po operacji powiedziano, że muszę poddać się ciężkiej chemii i radioterapii, ze względu na stan zaawansowania choroby. Sugerowano poszukanie hospicjum. Odmówiłam proponowanego leczenia... Musiałam podpisać tę odmowę. To tyle.Po 4 miesiącach wróciłam do pracy i tak zostało do dziś. Początki były bardzo trudne. Na podstawie własnych obserwacji i rozmów z ludzmi w podobnych sytuacjach wynika, że każdy organizm jest inny i reaguje inaczej. Trzeba się obserwować i wypracować swoją metodę żywienia. Najważniejsze to jeść mało i często. z czasem ból pooperacyjny mija i wracają stopniowo siły. Obecnie żyję jak mi się wydaje normalnie. Pracuję, jestem aktywna, jeżdżę na nartach. Staram się nie myśleć o chorobie asiulkafm@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego ojca z jedzeniem było mega ciężko po tym zabiegu.. tracił siły i energię, na stałe pokarmy czy nawet swoje ulubione do tej pory zupy nie mógł patrzeć.. u nas sprawdziły się nutridrinki Fresubin Energy. Dodają dużo energii ( jedna buteleczka ma 300 kcal ). W zasadzie był okres że żywił się tylko tym, wtedy wypijał po 5-7 butelek w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu moja mama miała operację usunięcia całkowitego żołądka (nowotwór). Teraz dokucza pieczenie w przełyku, zgaga, wymioty. Towarzyszy tym objawom również ból brzucha. Pojawiły się też kłopoty z mówieniem, bardzo słaby głos. Domyślam się że z uwagi na brak żołądka następuje bezpośrednie przedostawanie się treści jelitowej z żółcią do przełyku co powoduje takie dolegliwości. Czy ktoś poradził sobie z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął już prawie rok. dolegliwości o których pisałam wcześniej minęły. Wydawało się, że wszytko idzie ku dobremu. Dwa tygodnie temu przez przypadek (nie w czasie standardowych badań kontrolnych robionych co 3 mc) ujawniły się przerzuty w płucach i kościach.  Poszło drogą chłonną. Mama jest silna, dostała znowu chemię (paklitaksel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×