Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie najądrza


Gość Dariusz O

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz O

Witam! Przeczytalem juz wiele pytan i odpowiedzi z forum i musze przyznac ze jestem coraz bardziej zaniepokojony. 2 tyg temu stwierdzono u mnie zapalenie najądrza.(Dodam ze wszystko zaczelo sie po przebytym przeziębieniu. Mam 26 lat, żonę, a sex uprawiam w prezerwatywie). Pierwszy urolog zrobil USG przepisal doxycline i kazal lezec. Po 4 dniach lezenia bez zmian(moze ból troche sie zmniejszyl i nie potrzebowalem juz lekow przeciwbolowych).Poszedlem do drugiego urologa-przepisal Keflex plus jakis lek zaczynający sie do *Me*. Po kolejnych 4 dniach lezenia skierowano mnie do szpitala. Kolejne USG - dostalem tez cipronex plus czopki Dicloberl.Bol minal, obrzek sie zmniejszyl choc nadal jest bardzo duzy. Wypuszczono mnie ze szpitala i kazano kontynuowac terapie ale juz 4 dni po wyjsciu a obrzek sie nie zmniejsza. Robie oklady z lodu i altacetu. Nic mnie nie boli ale po przeczytaniu kilku opinii boje sie o cos typu włókniakowatosci jądra. Poza tym musze juz zacząc chodzic do pracy bo wreszcie mnie wyrzucą. Co mam robic? Przypuszczam ze nie jest za pozno zeby uratowac jądro. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Należy stosować się do zaleceń lekarza. Obrzęk może się utrzymywać dosyć długo. I tym proszę się nie przejmować. W ciągu 6 dni powinien ustąpić. Oczywiście po zakończeniu antybiotykoterapii należy udać się na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam 14 lat i tak samo jak pan mam zapalenie nadjądrza, też biore doxycline i trochę przeszło. Mój 18-letni sąsiad też tak miał będąc 14-latkiem powiedzono mu ,że to związane jest z dojrzewaniem. Moje zapalenie zaczęło się od bólu prawego jądra. Później po 4 badaniach zrobiło sie bardzo duże było 2 razy większe niż lewe. Kazano mi jak najwięcej leżeć i nie dźwigać za dużo. Po tygodniu ból ustąpił ale i tak muszę jechać jutro do chirurga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 16 lat. W 6 klasie podstawówki, miałem zapalenie jądra. Jądro było spuchnięte, i potrzebowało reakcji chirurgicznej. Mam takie pytanie, czy jestem płodny. Na początku było leczone tabletkami, nie antybiotykiem, ale dostałem silnego bólu pewnego dnia. Zostałem skierowany do szpitala i zoperowano mnie. Proszę o odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×