Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina w kręgosłupie szyjnym z uciskiem na worek oponowy


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam W marcu miałam wypadek poślizgnęłam się rozcięłam głowę na około 20cm i od tamtej pory mam problemy z kręgosłupem szyjnym .w rezonansie jest opis badanie wykazało cechy spłycenia lordozy C kręgosłupa. Obecność zmian degenaracyjnych krążków międzykręgowych głównie w odc.środkowym.Na wys C4/C5 obecna jest niewielka tylna przewlekła i podwiezadłowa przepuklina jądra miażdżystego na wys C5/C6 WIDOCZNA JEST TYLNOBOCZNA PRAWA PRZEPUKLINA J.M. Z UCISKIEM NA STRUKTURY WORKA OPONOWEGO. oBRAZ RDZENIA SZYJNEGO PRAWIDŁOWY. POGRANICZE POTYLICZNO /SZCZYTOWE BZ. chodziłam miesiąc na zabiegi rehabilitacyjne i poczułam się dużo gorzej doszły mi silne bóle lędżwi ( trwa to od sierpnia) nie pomagają żadne leki przeciw bólowe ani zapalne ból wychodzi z lędżwi idzie przez udo łydkę i kończy się w stopie powodując sztywnienie palców ( jest duży problem z prowadzeniem samochodu. zrobiłam MR odcinka lędźwiowo -krzyżowego kręgosłupa Lordoza odcinka lędźwiowego zachowana bez cech niestabilności drobne dotrzonowe pogłębienia i nierówności blaszek granicznych od L1 -L4 wczesne zmiany zwyrodnieniowe krążka m-k L5-s1 lecz bez przepukliny krążka m-k lub ucisku na korzenie nerwowe po za tym sygnał oraz wysokość krążków międzykręgowych oraz trzonów w normie.Stawy międzykręgowe bez zmian otwory m-k niezwężone.końcowy odcinek rdzenia kręgowego i ogon koński bez zmian ogniskowych bez kompresji. sygnał szpiku i tkanki miękkie przykręgosłupowe w normie Jeżeli chodzi o szyjny to jeden neurochirurg powiedział iż trzeba operować szybko a drugi że nie trzeba wystarczy rehabilitacja i już nie wiem co mam robić rękaprawa mnie coraz bardziej boli i czuję po mału jej niedowład 2 ostatnie palce mi się nie chcą do końca wyprostować ciężko mi jeść pisać itd w nocy śpię około 2 godz na dobę boli mnie kark sztywnieje ręka lekarz jeszcze wysłał mnie na badanie EMG ręki. Funkcjonuje mi się coraz gorzej .Termin operacji to 30-03-2011 jak mam sobie pomóc aby mnie mniej bolało ? Co zrobić z kręgosłupem lędżwiowym. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te objawy i obraz rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa kwalifikują Panią do operacji. To jedyny definitywny sposób rozwiązania tej sytuacji. Zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa są niewielkie. Zabiegi rehabilitacyjne skierowane w kierunku tego odcinka kręgosłupa powinny przynieść ulgę. Warto byłoby zainwestować w dobrego masażystę. Leków przeciwbólowych jest także duża ilość dlatego lekarz prowadzący powinien dla Pani znaleźć coś odpowiedniego. Radzę także dużo pływać (ale to już raczej po operacji odcinka szyjnego kręgosłupa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczyłem się 4 lata i niestety wylądowałem na stole operacyjnym. Rehabilitacja nie pomogła, co niektórzy wysyłali mnie nawet do psychiatry :) ale po długim okresie szukania przyczyny trafiłem do dobrego lekarza i zaczynam normalnie żyć !!! :) Bardzo polecam Profesora Marka Harata ( chyba jeden z najlepszych neurochirurgów w Polsce ) przyjmuje w Wojskowym Szpitalu w Bydgoszczy, lecz dostać się do niego graniczy z CUDEM. Ja operowany byłem 11.12.2009 w Bydgoszczy w prywatnej klinice bo oczywiście nad wykonania nie pozwoliły zoperować mnie w szpitalu NFZ, zapłaciłem za implant. Polecam jeszcze jednego neurochirurga który również pracuje w tym szpitalu jest to dr Bogdan Kitliński, u którego byłem we wtorek na kontroli. Głowa do góry będzie dobrze :) grunt to pozytywne myślenie !!! POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-Stanisław l. 59

Badania NMR ( 25-30.03.2010r) A / odcinek piersiowy:bad. wyk. w sekw. SE i TSE w obrazach T1 i T2 zaleznych w projekcjach strzałkowych i osiowych.* Centralna przepuklina jm. Th6 / Th7.Zmiany przeciażeniowe blaszek granicznych trzonów Th7 - Th10.Poza tym nie uwidoczniono cech pjm w badanym odcinku kręgosłupa.Kanał kręgowy prawidłowej szerokości.Widoczny odcinek rdzenia kręgowego bz. ogniskowych. B/ odcinek szyjny: bad. wyk. w sekw. SE i TSE w obrazach T1, T2 zależnych. W odcinku C3 - C6 kanał kręgowy zwężony prze nadbudowę kostną tylnych powierzchni trzonów kręgów oraz wypukliny tarcz międzykręgowych. Centralne p.jm. C3 / C4, C5/C6 i C6/C7 z kompresją worka oponowego, zwężeniem kanałów międzykręgowych oraz zmniejszeniem przestrzeni płynowej okołordzeniowej.Odcinkowe poszerzenie kanału centralnego rdzenia na poziomie C4 - C6. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Objawy / dolegliwości:prawa ręka- brak czucia w palcach V,IV i III ( serdecznym) połączone z drętwieniem marznięciem dłoni (zwłaszcza w niskich temp.), lewa ręka przykurcz palców V,IV,III i II ( nie pełny wyprost i osłabienie siły ). W/W powodują wypadanie przedmiotów z obu dłoni. Ponadto lewa ręka osłabiona w skutek znacznego zmniejszenia się mięśni na ramieniu. Nieustający szum , pisk- dzwonienie w uszach niekiedy połączone z tzw. kłuciem CT kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego - bad. 28.03.2010r. Poziom ( L1 - S1 ). Na poziomie L2/L3 zmiany wytwórcze na tylnych częściach wyrostków stawowych, po stronie lewej.Na poziomie L3/L4 tylno-lewoboczne uwypuklenie pierscienia włóknistego powodujące ucisk na worek oponowy. Na poziomie L4/L5 w zwężonym krążku międzykręgowym zmiany zwyrodnieniowe - pęcherzyki gazu tkankowego. Na poziomie L5/S1 tylno-krawędziowa osteofitoza i tylno-prawoboczna p.j.m. powodują ucisk na str. wewnątrz kanałowe. Dotychczasowe leczenie farmakologiczne (+) inekcje ok.100 oraz rehabilitacyjne ( poradnia + szpital 21 dni )* fizjoterapeutyczne ok.160 zabiegów og.w tym*prądy interferencyjne ,TENS, fonoforeza, magnoterapia, laser biostymulacyjny, itp* nie wyeliminowały* promieniowania od lędźwi przez pośladek i kończynę do pr. stopy, drętwienia prawej nogi zwłaszcza cz.podudzia i stopy,a w szczególności przy niskich temperaturach ( połączone z silnym przykurczem podudzia ), mrowienie pr. stopy, marznięcie pr.kończyny zwł. podudzia i szczególnie stopy, zawadzanie o nierówności pr. i lewej nogi skutkujące potknięciami i upadkami( chodnik, schody min. występy ) * konieczność korzystania z kul ortoped. Narastanie bólu w pr. k. dolnej po przejściu odcinka drogi 200 - 250 m ( k. przerw),Największa dolegliwość * siedzenie na twardym podłożu ( ból, pieczenie w prawym pośladku i na podudziu cz. tylnej - połączone z promieniowaniem i drętwieniem do pr. stopy * narastający w czasie).Utrudnione leżenie na pr. boku ( ból i pieczenie od pośladka do stopy* narastający w czasie). Ograniczenie picia przed dłuższym pobytem poza domem ( trudność w utrzymaniu moczu ).Pozycja spoczynkowa tylko na lewej nodze.Leżenie ( spanie ) tylko na brzuchu z przykurczoną pr. nogą. Ponadto brak czucia temperatury pr. str. tułowia z przodu i pr.str.z tyłu poniżej łopatki prawej, pr str.- lędźwi/krzyża, pr. pośladek i cała powierzchnię prawej nogi aż do stopy ( BRAK czucia temperatury i REAKCJI na kontakt gorącej lub zimnej wody a także przy zmianie* zimna /ciepła lub gorąca / zimna woda. Pytania: 1/ Czy dalsza rehabilitacja i jaka rokuje i w jakim stopniu powodzenie (spec reh. tzw. medycyny manualnej - po zapoznaniu się z wynik. bad . CT i NMR - nie podjął leczenia rehab. ) 2/ Czy przy w/w i opisanych objawach i wynikach z badań diagnostycznych zachodzi konieczność wykonania zabiegów operacyjnych i w jakiej kolejności ? 3 / Ew. proszę o dodatkowe inne wskazania ( w 1983 r przebyłem złamanie dolnej cz.kości kulszowej - wypadek drogowy * przewaga siedz. tryb p-cy 1989-2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma 2 przepukliny w lędźwiowym i bóle karku z powodu zniesionej lordozy. miałam tzw rwę kulszową i problemy z chodzeniem. na nogi postawiła mnie pani kręgarz z Brzeźna pani Borkowska. Lekarze proponowali przeciwbólowe i przeciwzapalne leki, oraz terapie manualną. Skorzystałam tylko z terapii i też poczułam się lepiej. wiem że ludzie nie ufają kręgarzom ja ma to za sobą. ojciec tej pani postawił na nogi niepełnosprawnego brata mojego męża , któremu lekarze nie potrafili pomóc. po śmierci ojca ta pani i jej mama kontynuują jego misję. zawsze jest tam mnóstwo ludzi i wszyscy twierdzą że pomaga. decyzja należy do pani, operacja to ostateczność bo niesie ze sobą jak każda ryzyko. ja osobiście najpierw wykorzystam inne metody. gdyby była pani zainteresowana namiarami na tą panią proszę o kontakt aniakrac@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego, która odbyła się 16.10.10r, w szpitalu na Banacha w W-wie. Operował mnie wspaniały neurochirurg doktor Piotr Bojarski. Z łóżka wstałm w dniu operacji, kołnierz nosiłm tylko 2 dni. Mam usunietą przepuklinę i założony implant C6 C7. Piszę o tym, poniewaz jestem pozytywnym przykładem, że zabieg operacyjny przyniósł pozytywne efekty, objawy ustapiły, moje zycie wraca do normalności, nie biorę leków p. bólowych. Od 3-ech dni chodzę na rehabilitację. W styczniu jadę na narty. Jestem szczęśliwa a doktora Bojarskiego będę zawsze dobrze wspominać. Wspaniały lekarz i człowiek. Radzę wszystkim osobom z podobnymi dolegliwościami skorzystać z kilku konsultacji, wysłuchac kilku neurochirurgów i szukać/ poddać sie operacji w dobrym najlepiej akademickim szpitalu, który posiada dobrą aparaturę, Dodam tylko, że nie poniosłam żadnych kosztów związanych z pobytem w szpitalu i leczeniem operacyjnym. Pozdrawiam wszystkich chorych i życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Od 18 lat mam problem z nogami. Od 2003 r. jeźdże na wózku bo nie umiem poruszac nogami i brak w nich czucia. Doszedł do tego kręgosłup szyjny po upadku na wózku: Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji 5E, FsE (obrazy T1- i T2- zależne orazT?*zaleŻne z saturacją ttuszczu) oraz GRE (obrazy T2*-zależne), w płaszczyznach strzatkowych i popzecznych* Znaczna prawostronna skotioza rotacyjna kręgostupa szyjnego, z cechami podw*ichnięcia w stawach szczytowo_obrotowych- nie wykonano jednak cetowanego badania w płaszczyznach popaecznych ani czołowych na t.1okolicę _ doktadniejsza ocena w badaniu TK. odprostowanie fizjologicznej tordozy szyjnej, z nieznaczn*ie kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa na poziomie od C3 do C5* oponowy. Na poziomie C4lC5widoczne jest uwypuktenie krążka międzykręgowego typu butging nieznacznie uciskające Worek oponowy. Uwypukteniom na obu tych poziomach oraz na poziomie C6lC7 Lowarzyszą niewietkie osteofity brzeżne tytnych krawędzi trzolió* dodatkowo uciskające worek oponowy i zwężające otwory międzykręgowe. I Na poziomie C6/C7 widoczne są umiarkowane zmiany zwyrodnien*iowo-wytwórcze stawów miedzykregowych uciskające worek oponowy od tyłu. osteofity przednio-dolnych krawędzi*trzonów kręgów c4, c5 i c6* Krążki międzykręgowe C4/C5, C5/C6, w mniejszym stopniu C6lC7 vłykazują nieznaczne obniżenie wysokości i sygnatu w obrazach T2-zateżnych odpowiadające zwyrodnieniowej dehydratacji. Poza tym zmian w zakresie kręgostupa, kanatu kręgowego i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym nie wykazano. Poniżej przedstawię TK: Badanj*e TK kręgosłupa C bez podania środka kontrasto*łego. Zniesiona fizjoiogiczna lordoza szyjna, z klfolycznym ustawieniem odclnka C4-C6. Skolioza pra*ło5lI0nna kręgosłupa szyjnego. Podwichnięcie w stawie szczytowo-obrotnikowym z asynretIycZnytn ustawienien zęba obrolnika w slosunku do kregu szczytowego-po stronie prawej 3,9 mm, po lewej 1,9 mn. !łiejsca pomiaru zapisane na CD. N1e stwierdza 5ie stenozy kana1u kreqowego, ani otworów miedzykreqorłych, PoZa tyrn prawidlorły cbraz struktur kcslnych i t}:anek przykregos}upowych. Bardyo prosye o pomoc. Wciąż mam drętwienie rąk, bóle głowy idące do szyji i barków, nie potrafię utrzymac długopisu w ręku. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczyslaw

mialem operacje w ubieglym roku i poczatkowo kompliacja nie bylo konca.. potem ojciec zapisal mnie do swojej kliniki ktora otoczyla mnie swoja opieka w najlepszy spsob. teraz czuje sie dobrze, jestem im bardzo wdzieczny za pomoc i kazdemu moge polecic dr krafta i jego zespol z vertebrali. wytrwalosci wszystkim w kurowaniu sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie c6-c7 szerokopodstawna prawostronna przepuklina krązka międzykręgowego uciska istotnie korzeń rdzeniowy i pośrednio rdzeń kręgowy po tej stronie. Taki wynik MR. Czy to zmiaNY zwyrodnieniowe czy powypadkowe? Ubezpieczyciel odmowil wyplaty oszkodowania po wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adidas super star grise

to clean so no worries about getting this pair dirty as it is made to withstand the elements. adidas super star grise http://le-clos-des-alouettes.com/leclos.asp?ID=adidas-super-star-grise

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość basket lacoste en ligne

the coming months, with the juicy detail that Tinker Hatfield himself designed the shoe providing plenty of excitement around the eleventh Nike Kobe shoe. basket lacoste en ligne http://gelbachllc.com/estate.asp?alt=basket-lacoste-en-ligne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adidas superstar shoes

Rip Hamilton, a Jordan Brand athlete, was actually a teammate of Jordans when the retired six-time champion came back to basketball just before his 40th birthday. adidas superstar shoes http://lamaisondemalaure.com/lamais.asp?ID=adidas-superstar-shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adidas stan smith fille

*der as fans sneak into stadiumSHAW NO CERTAINTYGareth Southgate tells Luke Shaw he must start playing for Manchester United to regain England spotKylian Me SoftlySergio Ramos tells Kylian Mbappe he is welcome at Real Madrid ahead of France vs Spain friendlyRAHEEM RECOVERYRaheem Sterling is fit for Manchester City&#039*s crunch Premier League clash at Arsenal Getty Images3Conte looked at the defender last season when arrived but the club prioritised deals for David Luiz, Alonso and NGolo KanteBut the Blues could easily match that and offer the African the chance to compete in the Premier League. adidas stan smith fille http://www.terres-et-formes.com/asp/Catalogue.asp?PasCher=adidas-stan-smith-fille

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×