Operacja kręgosłupa lędźwiowego L3,L4,L5 , zespól ogona końskiego

u?ytkownik
Piotrek 36

Witam. Jestem po dwóch operacjach kręgosłupa lędżwiowego. W 2007r. mialem usunięte dyski L3,L4 i szybko doszedłem do siebie podejmując kontynuacje pracy. Po 1.5 roku miałem druga operacje na L5 . Zaraz przed operacja zablokowało mnie od pasa w dół i nie moglem oddać moczu. Zanik mięśni w nogach,zdrętwiałe pośladki i zaburzenia czucia w okolicy krocza. Uszkodzenie ogona końskiego spowodowało że mam tez w dalszym ciągu problemy ze wzwodem. Nadal nie mam czucia przy oddawaniu kału i moczu. I tu mam pytanie, czy powróci czucie w okolicy krocza, czy odbudują się nerwy tak abym mógł mieć normalny wzwód podczas stosunku?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Jeśli nerwy nie powrócą do prawidłowego stanu i funkcjonowania w przeciągu pół roku to powrót do zdrowia pełnego jest znikomy.

u?ytkownik
janusz

Mam [pdobne objawy.Napisz coś więcej o objawach,kiedy miałeś operacje i w jakiej klinice,jaki okres upłynoł od operacji

u?ytkownik
eva

Ja mam takie same obiawy operacje mialam 7 miesiecy temu l5s1 mam wstawiona stabilizacje przednia i tylna dretwieje mi noga lewa mam problemy z zalatwianiem sie czy jest szansa ze to minie?

u?ytkownik
Alicja

Ja miałam operacje 2 lata temu i dalej boli na odcinku l4 l5 dretwienie posladkow nogi i krocza jest gorzej niż było 2 operacji sie nie poddam nie wiem czy jest szansa ze to minie chyba cud

u?ytkownik
eva

Alicja napisz co mowia lekarze na to ze masz dalej takie obiawy bo jesli o mnie chodzi to chodze od lekarza do lekarza i nie wiem co dalej dretwienie i brak czucia przeszkadza mi w dalszym funkcjonowaniu przeraza mnie to jesli ma to juz zostac na stale a takie sa opinie lekarzy . pozdrawiam eva

u?ytkownik
agnieszka

Witam moje dolegliwosci zaczely sie po rwie kulszowej , zostalo mi porazenie czyli zanik czucia w lewej nodze i stopie i brak funkcji fizjologicznych , jestem rok po operacji mam wstawiona stabilizacje ale czynnosci nie powrocily . bardzo prosze o odpowiedz czy jest szansa ze wszystko powroci do normy? moze ktos wie gdzie teraz powinnam sie zglosic ? jestem zalamana bardzo prosze o rade

u?ytkownik
agnieszka

Bardzo prosze pana piotra o odpowiedz czy byl juz u jakiegos lekarza ktory mu pomogl? czy jest na to jakas rada? bo jak ja pytam to lekarze poprostu rozkladaja rece i mowia ze tak musi zostac? ale jak z tym zyc?

u?ytkownik
darek- fizjoterapeuta

Ja jestem po operacji usuniecia dysku L5-S1 mialem zaburzenia czucia. dzisiaj jest 19 kwietnia wiec operacja miala miejsce miesiac temu i wszystko powoli wraca do normy. Jesli ktos chcialby porozmawiac na ten temat bo czeka go lub jest po operacji to prosze pisac. Prosze sie nie zalamywac to jedyna zasada na wszelkie watpliwosci. Uklad nerwowy moze sie regenerowac bardzo dlugo wiec bez paniki cieprliwosci.

u?ytkownik
agnieszka

Witam . jak pisalam wczesniej minal mi rok od operacji . lekarz ortopeda powiedzial mi wprost ze sa nikle szanse na to ze czucie powroci, poniewaz juz powinnam czuc poprawe a jej nie ma , no i niestety bol od posladka do stopy dretwienie . nie wiem czy to minie,

u?ytkownik
aga

Czy ma ktos namiar na dobrego ortopede ze szczecina?

u?ytkownik
Piotrek 36

Przepraszam ze tak dlugo nie odpowiadałem.Teraz juz moge napisac ze powoli ale to powoli zaczynam wiecej czuć chodze o wlasnych silach. Z oddawaniem moczu tez się poprawiło bo czuje ze pęcherz jest wypełniony. Lewa noga ktora byla gorsza co do czucia teraz jest z nia coraz lepiej-więcej jej czuje. A jesli chodzi o lekarza p.Agnieszko to lekarza ma z Kielc,to wlasnie u niego sie lecze i dał mi tylko jedna rade tzn. musze dużo cwiczyc nogi, poprostu zeby ich odbudowac i wzmocnic. Pozdrawiam wszystkich i Życzę Dużo Zdrowia. 792018446 to moj telefon.

u?ytkownik
aga

Witam u mnie niestety zero poprawy , czekam na rezonans mam w czerwcu dopiero a potem wizyta u neurochirurga , bol jest non stop od posladka do stopy dretwienie ,rwanie , zero snu w nocy ,czucie nie wrocilo boje sie ze dzieje sie cos niedobrego poniewaz boli coraz bardziej pewnie czeka mnie nastepna operacja . caly czas jestem na srodkach przeciwbolowych . pozdrawiam aga.

u?ytkownik
eliza

Kochana Agnieszko bede za Ciebie mocno trzymac kciuki*)))

u?ytkownik
elabialystok

Drogi Piotrze powiem szczerze ze to co napisales napawa mnie optymizmem ..:)) ciezko znalezc informacje na temat naszej choroby:) bardzo sie ciesze ze zostawiles telefon .. masz bardzo atrakcyjny głos:)) i ciesze sie ze Cie poznalam.. Tobie tez zycze z glebi serca duuuuzooooo zdrówka:))))