Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krople krwi przy podcieraniu się z podrażnienia odbytu?


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Panie dokotorze zauważyłem ostatnio, że czasem na papierze podczas podcierania jest coś jakby świeża krew. Zazwyczaj jest to jakby rozmazna kropla. Problem polega na tym, że mam sporą liczbę włosów na ciele, także na pośladkach i w okoliach odbytu. Jeśli jestem poza mieszkaniem i muszę się wypróżnić i stolec jest luźniejszy wtedy tak jakby rozmazuje się po włosach. Aby utrzymać miejsce odbytu czyste muszę się podcierać nawet ok. 10 razy. I właśnie wtedy pojawiają się te kropleki co przypominają krew. Przy ok. 10 podcieraniu. Miałem badanie endposkopowe na 15-20 cm jelita grubego i lekarz niczego niepokojącego nie zauważył. Jak zapytałem czy mam hemoroidy to powiedział, że nie mam. Chciałem jeszcze dodać, że jeśli mam zatwardzenie to krew się nie pojawia. Nie pojawia się również jeśli stolec jest normalnej konsystencji i podcieram się 1-3x. Czy w takim wypadku krew taką mogę tłumaczyć podrażnieniem odbytu? Jeśli tak to dlaczego mnie nie szczypie? Być może powinienem szukać innej przyczyny? Bardzo proszę o fachową poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się podmywać po zrobieniu kupy! a jak nie masz możliwości i problemy jakie opisałeś to wyjątkowo na takie okazie możesz sobie kupić chusteczki nasączane płynem (takie same jak dla niemowląt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PAnie doktorze, miaelm robiona kolanoskopie 6 miesiecy temu i byl tylko maly niegrozny polip w esicy. Od jakiegos czasu zauwazam co jakis czas kre na papierze przy wiekszej ilosci w danym dniu wyproznien. Czy powinieniem sie tym marwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×