Krople krwi przy podcieraniu się z podrażnienia odbytu?

użytkownik
Mateusz

Dzień dobry.
Panie dokotorze zauważyłem ostatnio, że czasem na papierze podczas podcierania jest coś jakby świeża krew. Zazwyczaj jest to jakby rozmazna kropla.
Problem polega na tym, że mam sporą liczbę włosów na ciele, także na pośladkach i w okoliach odbytu. Jeśli jestem poza mieszkaniem i muszę się wypróżnić i stolec jest luźniejszy wtedy tak jakby rozmazuje się po włosach. Aby utrzymać miejsce odbytu czyste muszę się podcierać nawet ok. 10 razy.
I właśnie wtedy pojawiają się te kropleki co przypominają krew. Przy ok. 10 podcieraniu.
Miałem badanie endposkopowe na 15-20 cm jelita grubego i lekarz niczego niepokojącego nie zauważył. Jak zapytałem czy mam hemoroidy to powiedział, że nie mam.
Chciałem jeszcze dodać, że jeśli mam zatwardzenie to krew się nie pojawia. Nie pojawia się również jeśli stolec jest normalnej konsystencji i podcieram się 1-3x.

Czy w takim wypadku krew taką mogę tłumaczyć podrażnieniem odbytu? Jeśli tak to dlaczego mnie nie szczypie?
Być może powinienem szukać innej przyczyny?
Bardzo proszę o fachową poradę.

Reklama
użytkownik
haemophilus

Dolegliwości wynikają raczej z podrażnienia skóry wkoło odbytu. Najlepiej starać się dobrze natłuszczać tę okolicę ciała.

użytkownik
Mateusz

Czyli mam rozumieć, że jeśli miałbym krwawienie z przewodu pokarmowego to krew byłaby widoczna na stolcu i/lub za pierwszym razem byłaby widoczna na papierze? tzn za pierwszym podtarciem?

użytkownik
stapler

Tak, każda krew pojawiająca się w stolcu czy na papierze toaletowym powinna być zdiagnozowana przez lekarza. takiej sytuacji nie należy bagatelizować.

użytkownik
Mateusz

Panie stapler, ale krew pojawia się po ok. 8-10 podtarciem.

użytkownik
Ania

Trzeba się podmywać po zrobieniu kupy! a jak nie masz możliwości i problemy jakie opisałeś to wyjątkowo na takie okazie możesz sobie kupić chusteczki nasączane płynem (takie same jak dla niemowląt).

użytkownik
marek

W jaki sposób natłuszczać ? mam podobny problem prawdopodobnie też wynikajacy z podrażnienia

użytkownik
sadasd

Albo krew jest z dalszego odcinka jelit, w koncu krew z nieba nie leci, prawda?

Twoja odpowiedź