Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie po kolonoskopii


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem dzisiaj na papierze coś co przypomina krew. We wrześniu miałem wykonywaną kolonoskopię, gdzie nie stwierdzono nic w jelicie. Od września coś co przypomina krew pojawiło się drugi raz. Czy powinienem się udać do lekarza? Czy powinienem powtórzyć kolonoskopię? Czy od września mógł się rozwinąć nowotwór? Do którego odcinka jelita występuje krwawienie jawne?Esica? Zstępnica? Od którego odcinka krwawienie przechodzi w utajone? dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey.nie jestem lekarzem ale tez mam podobny problem bo ja to kolnoskopie miałem w czerwcu i to juz mineło 6 mies. a powodem tez było krwawienie tzn taka mała kropka.w kolnoskopi wyszło tylko tyle ze miałem peknieta sluzówke i nic po za tym.niekiedy zauwazam ze tez na moim stolcu jest krew i trze zawsze chodze do gastrologa po tym i jestem wystraszony jak niewiem.mam tez małego polipa we wpuscie zoładka i bede go usował w lutym ktory tez podkrwawia a ja mysle ze to cos gorszego.nie jestem lekarzem ale moge ci powiedziec ze w takim odstepie czasu raczej mało prawdopodobne zeby cos sie zdazyło zmienic.wiec raczej aja jestem zdania ze to raczej nie nowotwor.predzej zylaki odbytu lub tez jakies pekniecia.krwawienie jawne wystepuje wtedy gdy pochodzi z koncowych odcinków jelita a krwawienie utajone wtedy gdy pochodzi z poczatkowych odcinków jelita grubego luc jelita cienkiego albo nawet zoładka ale to wtedy krew przybiera postac czarną lub jej wcale nie widac.pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mialem podobnie, tydzien przed kolonoskopia (mialem prywatnie) bylo sporo krwi, badanie nic nie wykazalo, tylko podraznienie na poczatku odcinka, zbadali mi cale jelito i wszystko poza tym ok, czasami w okresie stresu pojawiaja mi sie jeszcze nieznaczne ilosci krwi, takze jesli miales badanie kolonoskopii i bylo dobrze nie ma sie czym martwic : ) w koncu lekarze wiedza lepiej niz ludzie na forach ktory bujaja w oblokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×