Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Widoczne pogrubienie żył w worku mosznowym po zabiegu przepukliny pachwinowej


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze trzy tygodnie temu mialem operacje przepukliny pachwinoej skosnej lewo stronnej metodą trabucco z wszczepieniem siatki,skierowalem sie z tym poniewaz niepokoilo mnie nagle powiekszenie sie zyl przy lewym jadrze i ogolnie lewej czesci worka,lekarz pan ordynator Dr nauk medycznych zbadal mnie palcami i stwierdzil ze jest to przepuklina i ze zeszlo mi na lewe jądro.Wyczul powiekszony pierscien i powiedzial po kilkoikrotnym kaszlu *o wychodzi* .niepokoi mnie ze lewa strona nadal jest widocznie wieksza i zyly sa pogrubione tak jakby rozpychalo je cisnienie.Boje sie ze moglem dostac zylakow powrozka poniewaz duzo czytalem na tym wlasnie forum i pogrubione zyly to objaw zylaka.mam do pana kilka ptan: 1.Czy lekarz moglby niewykryc zylakow z lewej strony przy zabiegu przepukliny? 2.Czy takie objawy pogrubienia sie zyl i dlugosc to sa skutki po operacyjne ? 3.Czy mam powody martwic sie ze moze byc to zylak i czy jest to mozliwe po takim zabiegu? 4.Czy są jakies sposoby na to zeby zyly z tej strony szybciej wrucily do normy? czy poprostu tak ma byc? i jest to normalny objaw po operacji? 5.i czy taki zabieg oddzialowuje na worek mosznowy i uposledza go z tej strony z ktorej byla przepuklina ,poniewa przy lekkim wysilku zyly jakby momentalnie puchną. z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do urologa, który po badaniu wykluczy bądź potwierdzi podejrzenie żylaków powrózka nasiennego. Mogło zostać to przeoczone przy przepuklinie lub nasilić się po zabiegu. Po zabiegu także może jeszcze dochodzić do obrzęku w obrębie moszny i to także należy skontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×