Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy wzdęcia sa spowodowane zapaleniem jelita grubego?


Gość Walentyna

Rekomendowane odpowiedzi

Sześć lat temu bylam operowana z powodu guza na jelicie grubym.Od tamtego okresu mam problemy ze wzdęciami.Nigdy przedtem nie cierpialam tak z tego powodu.Już podczas chemioterapii zglaszalam ten problem lekarzowi.Myślalam,ze te wlewy tak na mnie dzialają,że takie mam wzdęcia.przyjmuję espumisan.Co roku mialam robioną kolonoskopię,w ostatniej na 65cm[tam byl guz]wycięto szczypczykami 3 polipy-wynik badania histopatologicznego PH-6145-46 blona śluzowa jelita grubego w stanie przewleklego zapalenia.Przyjęlam serię leku i jakby wzdęcia ustąpily lecz nie na dlugo.Straszne jest,gdy po zjedzeniu ,,gazuje''mnie.Stalo się to klopotliwe.Jak dotąd nikt mi nie dal skutecznej recepty jak to leczyć .Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jakiego lekarza się pani leczy,z zaburzeniami pracy jelit,dobrze jest zasięgnąć porady gastrologa.Nie należy spożywać pokarmów,które powodują powstawanie gazów/dieta bogatoresztkowa/./pieczywo ciemne, razowe,zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie,aktywność fizyczna/Z leków:.Debridat,duspatalin retard.Colon C,Sulpiryd.Regularne wypróżnianie Uważam,że espumisan,jest b.słabym lekiem na wzdęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot.owoców pestkowych np*czereśnie.Można owoce,takie jak* jabłka/obrane/winogrona.owoce suszone w małej ilości.Nie wolno:Tłustych gatunków ryb,mięsa,drobiu,kapusty,kalafior w większych ilościach,bigos,ogórki świeże,warzyw strączkowych,czekolada w większych ilościach,kawa w nadmiarze,alkohole,potrawy smażone w większych ilościach.Mleko.Można wszystkie rodzaje serów.ogórki kiszone ,ale bez skórki.Sądzę,że w internecie znajdzie pani więcej na ten temat.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×