Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie patologiczne kości strzałkowej


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat i 4 lata temu miałem złamaną nogę tzn. pękła mi kość strzałkowa i chirurg powiedział, że jest to złamanie patologiczne kości strzałkowej i górnej częsci kości widniała mała pustka, dziura w kości, której ścianka pękła i o ile dobrze pamiętam lekarz powiedzał, że jest to torbiel. Gips miałem przez 6 tygodni od palców po same uda. Po zdjęciu gipsu lekarz mówił ze już po wszystkim. Gram w siatkówkę i mam obawy, że przy którymś wyskoku kość znowu pęknie. Czytałem wiele o torbielach i mam tym większe obawy bo każdy pisał, że leczył to schorzenie a ja od 4 lat nie byłem u chirurga bo poprostu nie dostałem wcześniej żadnego skierowania. Czy nie musze się martwić czy jednak powinienem pójść na prześwietlenie i jakie następstwa mogą sie objawić po takim zaniedbaniu? Z góry dziękuję za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kość wygoiła się całkowicie a torbiel po złamaniu *zalała się* kostniną i wygoiła. Można ewentualnie w tej sprawie udać się ponownie na konsultację do ortopedy. On zadecyduje czy konieczne jest kontrolne zdjęcie i ewentualne leczenie chociaż myślę, że wszytko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałam 12 stycznia 2011 kostke boczną(kość strzałkowa) i zdjęli mi gips po 4 tyg, gdzie w zaleceniach bylo na 6 tyg.O kulach mam chodzic przed 2 tyg i potem odstawic!W kolanie nie moge nogi w ogóle zginac (ból).Nie wiem czy tez je stłukłam przy upadku czy to wina unieruchomienia, natomiast stopa delikatnie ruszam bez bolu!Stopa oczywiscie spuchnieta nie widac obu kostek!Mimo wszystko uważam ze za szybko zdjęto mi gips.Z tego co czytam na forach to kazdy ma na 6 tyg, albo dłuzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko to co opisujesz to normalny obraz konczny po unieruchomieniu, powinnas zglosic sie do fizjoterapety a to specjalista od leczenia po leczeniu, zaniedbania w tym zakresie prowadza zwykle do niepelnego zakresu ruchowego w stawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×