Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaleganie mas kałowych u dziecka


Gość Zestresowana mama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zestresowana mama

Mam 12-letnią córkę w badaniu USG stwierdzono zaleganie mas kałowych i gazów w pętli jelitowej.Lekarz zalecił jedynie czopki.Zaniepokoiło mnie ostatnio u dziecka bardzo rzadkie wypróżnianie się (mimo że je regularnie) raz na 5/7 dni ponadto ciągła wysypka na pośladkach lekarz nie wie od czego i problem z zamykaniem się czasami mięśni odbytu i brudzenie bielizny.Czy to coś poważnego?(do tego bardzo duży brzuch i nadwagę co prawda duży brzuch ma od dawna ale ostatnio wygląda jak by miał pęknąc.Lekarz u którego leczę ją na padaczkę stwierdził że to normalne po lekach,kilka razy je zmienialiśmy ale to nic nie dało wyniki badań ALT 44,AST 38,TSH2,133.?)nie wiem gdzie się z nią udac jak jej pomóc.Dziecko jest opóźnione w rozwoju nie mówi i jest spory problem by ją zaciągnąc do lekarza.Więc proszę o pomoc gdzie muszę się zgłosic i czy faktycznie wyniki badań nie są złe ?.Z góry dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mama iwony

moja córka (13 lat) też miała podobny problem. brzuch był wzdęty, stolec co 4 dni. pomogła lewatywa, teraz jest codziennie. natomiast powodem takich zachowań mogą być jakieś wcześniejsze operacje brzucha? może twoja córka przechodziła cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zestresowana mama

Nie nie miała żadnych zabiegów operacyjnych i nie wiem jak się pozbyc problemu by jej nie zrazic.A jestem przerażona jej wyglądem i boje się czy ten duży twardy brzuch nie jest przez zaleganie właśnie kału.Bardzo źle reaguje na lekarzy i potem ciężko się czegoś od nich dowiedziec po takiej wizycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań nie są złe. Musi Pani zdawać sobie sprawę, że leki przeciwpadaczkowe powodują swolnienie perystaltyki jelit co objawia się zaleganiem stolca. Może niech Pani jeszcze z dzieckiem skonsuitluje się z gastoenterologiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zestresowana mama

Dziękuje za odpowiec.Ostatnio leczyłam dziecko na alergie jakieś dwa miesiące,mowa o uczuleniu na pośladkach potem przeszło na plecy i całe ciało jak się okazało cztery dni temu dziecko miało owsiki zostało wyleczone ale lekarz przez 2 miesiące nie był wstanie stwierdzic od czego ta wysypka zaczeło się od pośladków skończyło na całym ciele.Moje pytanie to czy tak długa infekcja pasożytami może byc wyleczona faktycznie po trzech dniach ??i czy to t.z.w uczulenie przejdzie?bo kuracje skończyliśmy ale owsiki dalej wychodzą co zrobic?????Proszę pilnie o odpowiec.Czy mogą atakowac całe ciało????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×