Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek pod językiem


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze od trzech lat mam pod językiem twradą gulkę, która nie boli, nie jest ruchoma i znajduje się przy dolnej żuchwie.Robiłam badanie usg to wynik*Centalnie w okolicy podjęzykowej jamy ustnej okrągławy niejednorodny obszar odbić tkankowych wielkości 8,2x6,3mm- zmiana o charakterze litym.Ślinianki podżuchwowe prawidłowe.* Co to jest za guzek i czy powinnam ten guzek usunąć? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. Guzek nie jest duży i raczej nie jest podejrzany o złośliwość. Może to tylko zaczopowany jeden z przewodów ślinianki podżuchwowej, który przez to się powiększył lub może to powiększony węzeł chłonny. Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Na pewno laryngolog po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze dziekuję za porade. Badał ten guzek laryngolog i powiedział że sądzi że to nic poważnego. Chce wyjechać do pracy za granice, doktor laryngolog powiedział że mogę wyjechać na kilka miesięcy. Panie doktorze bardzo się martwię czy Pan uważa,że wyjechać mogę, czy powinnam ntychmiast zająć się leczeniem? Bardzo proszę o pradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest to pilne i tak jak powiedział laryngolog może pani swobodnie wyjechać za granicę na kilka miesięcy. Jakby laryngolog coś podejrzewał groźnego na pewno wprowadziłby już leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja także mam pytanie dotyczące zmian pod językiem , otóż od kilku dni boli mnie pod językiem i spuchł mi z prawej strony , pod językiem całkiem na dole blisko dolnych zębów pojawiła się *przezroczysta * plama wyglądająca jak blaza , dookoła jest czerwona , w tym miejscu mnie bardzo boli , bardzo proszę o pomoc , co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×