Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawej strony nadbrzusza przy nacisku


Gość Przemek24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek24

Witam mam problem z którym borykam sie juz od pewnego czasu.... Zaczęło sie pewnej nocy... Zaczęło coś mnie uciskać w okolicy mostka.... było to uczucie typu zatykania... nie mogło mi sie odbić. Starałem się wymusić odbicie(bekniecie) ale porostu nie moglem... Po pewnym czasie samo przeszło i powiem mało dyskretnie ze odbiło mi się pełna para. Dodam tylko ze dzieki tej sytuacji znalazłem się w szpitalu. Po tym zdarzeniu mam problemy z jedzeniem. Nie mogę jest tłusto bo robi sie to co wcześniej, A jak jem produkty mleczne mam straszna biegunkę która kończy się podobna sytuacja która opisałem wyzej. Od tego czasu mam straszne bulgotania w jelitach, czasem mi się odbija, jak zjem coś nie tak mam lekka zgagę, i najgorsze są te zaparcia(biegunka jest w tedy jak zjem/wypije coś mlecznego). Przeszłem na żywność z parowaru niestety produkty pozbawione tłuszczów powodują(i ogólnie jem mniej) ze sporo schudłem... straciłem 15kg... teraz masa się utrzymuje. Robiłem masę badan *USG jamy brzusznej - wykazała tylko ze pęcherzyk żółciowy napięty przyszyjkowo *krew - w normie *mocz - norma *próby wątrobowe - norma *gastroskopia - zoladek podatny na rozdymanie, błona śluzowa antrum o cechach przewlekłego zapalenia. Dwunastnica bez zmian. *Wycinki z żołądka - I, II-Gastritis minimalis, HP(+) *Badania kału na pasożyty - brak *Lamblie w kale - brak *badanie GGTP - zakres 11 do 50 a ja mam 16 Transaminazy - AspAT 25 U/1 (zakres 5-34), A1AT 25 U/1 (zakres 5-40), Bilirubina 1 mg/d1 (zakres 0,2 - 1,2) *Amylaza(diastaza) - Surowica 47,2 U/1 (zakres do 96), Mocz 396 U/1(zakres do 380) I tu Amlylaze w moczu mam podniesiona. Dodam tylko ze mam ASO 350 gdzie max dopuszczalne jest 200. A bulgotanie w jelitach zaczyna się głownie jak się kładę do łózka. Rano czuje uczucie głodu... A po zjedzeniu nie mijają 2 godziny i znów czuje się głodnawy. Czekam jeszcze na wyniki panelu wątrobowego. Czy ktoś może mnie pokierować w jakimś kierunku? Prosinem mego lekarza o skierowanie na kolonoskopie... ale on twierdzi ze nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek24

Gastrolog mi mówił ze to może być IBS... Tyle ze ja chciałbym wykluczyć wrzody jelita grubego... W tedy zostanie tylko IBS... Ehhh obawiałem się że usłyszę ze to może być IBS :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystasz z kolonoskopii w ramach badań profilaktycznych ale tylko wtedy jeśli jesteś w wieku 50 - 65lat. W biurze informacji wojewódzkiego oddziału NFZ można sie dowiedzieć gdzie takie badania są prowadzone. Ja korzystałam z takiego badania w 2008 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×