Wątroba 169mm, hyperechogeniczna jednorodna co to znaczy?

u?ytkownik
Rafał

Witam,Panie doktorze mam pytanie dotyczace terminu medycznego n atemat wątroby co to znaczy hyperechogeniczna?Wyniki na badaniach okresowych zmusiły mnie do zbadania wątroby ALAT121.Usg wykazało powiekszenie wątroby,czy to stłuszczenie?Po wizycie u lekarza nic sie zabardzo nie dowiedziałem tylko zeby odastawic alkohol i stosowac diete ale od jakis paru dni odczuwam bóle w prawym boku.Wiec czy udac sie do innego lekarza ?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Hiperechogeniczny - hiperechowy to określenie tkanki dającej jaśniejsze echa niż tkanki sąsiednie.
Np. kość, tłuszczowa otoczka nerki, ściana pęcherzyka żółciowego czy marska wątroba (w porównaniu do wątroby zdrowej).
To prawdopodobnie obraz zwyrodnienia wątroby o typie marskim.

u?ytkownik
Józef

Dzień Dobry Panie doktorze.Podam opis badania USG:Wątroba jednorodna nie powiekszona o wzmożonym echu.W płacie prawym hypoechogeniczne ognisko średnicy 8 mm.Pecherzyk żółciowy echo ujemny,bez złogów.
Drogi zółciowe,żyły wątrobowe,układ wrotny prawidłowe..Trzustka sledziona,obie nerki,przestrzeń zaotrzewnowa w badaniu ultrasonograficznym prawidłowe.Badania zrobiłem ponieważ od tygodnia odczuwałem bóle w prawym podbrzyszu.Kazano mi zrobić wszystkie badania szczegółowe całego układu pokarmowego łącznie z TK. Jestem po 60-tce,alkoholu,lekarstw nie używam.Jakie badania Pan Doktor by uważał za konieczne.Jak pomagać wątrobie od zaraz?

u?ytkownik
dorota

Witam Panie doktorze.podam opis badania Usg :Wątroba nie powiększona,w prawym płacie widoczne hypoechogenne ognisko ok 2,1cmx2,4cm poza tym o jednorodnej wzmożonej echostrukturze.reszta wszytko w normie . W spomne jeszcze ze rok temu mialam juz ta zmiane hypoehogenna byla wieksza teraz sie pomniejszyla a i robilam w kierunku tym badanie pet-ct poniewaz kiedys chorowalam na nowotwora narzadow rodnych.Prosze o zintrepetowanie badania czy jest sie czym martwic

u?ytkownik
marl

Co to jest hyperechogeniczna trzustka badania morfologi mam super watroby tez

Twoja odpowiedź