Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie przeszkody w gardle przy przełykaniu i pieczenie, zapalenie tarczycy?


Gość alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry mam pytanie co pan sadzi o moich wynikach anty tpo-324,3 norma(*34) anty tg 281,9 norma(*115) ft4 1.36 norma(0,93-1,7) ft3 4,54 norma(2,57-4.43) tsh 6.5 usg tarczycy tarczyca dwuplatowa w prawidlowym polozeniu. plat prawy 7ml plat lewy 7ml ciesn 5mm Echogenicznosc miazszu nierownomiernie obnizona,przeplyw przez miazsz w opcji pd podwyzszony zdj. tarczyca bez zmian ogniskowych. nad ciesnia odczynowy wezel chlonny wlk.6 *3mm zdj. pozostale wezly chlonne szyjne bez zmian Czuje jakby przeszkode w gardle przy przelykaniu i czasami pieczenie gardla czy to moze byc zapoalenie tarczycy ?Jakie powinno byc leczenie i jak dlugo trwa?goraczki nie mam Bardzo prosze o odpowiedz i bardzo panu dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań laboratoryjnych, obrazowych i objawy wskazują na zapalenie tarczycy. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z endokrynologiem. Zazwyczaj w takich stanach stosuje się leki przeciwzapalne oraz substytucję hormonalną. Leczenie trwa z reguły kilka tygodni w zależności od typu zapalenia (dokładny typ zapalenia można określić w biopsji cienkoigłowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje serdecznie za odpowiedz chyba nie trafilam na dobrego lekarza poniewaz dostalam tylko euthyrox a wydaje mi sie ze wlasnie to zapalenie bo gdzies czytalam ze takie pieczenie to tez od zapalenia tarczycy a ja juz mam dlugo to a czy po leczeniu nie trzeba brac juz tabletek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszłam ostatnio zatrucie pokarmowe i od tamtego czasu czuje jakbym coś miała w gardle czuje to podczas połykania nawet śliny. i przy tym jest mi również niedobrze jak coś zjem. 2 dni temu przeszło mi zatrucie pokarmowe. proszę o odpowiedz co to może być i czy to normalne po zatruciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

usg mojej tarczycy wyglada nastepująco : płat lewy 3,6 ml płat prawy 5,7 ml, cieśnia 3 mm imiąższ tarczycy w opcji pd o zmniejszonym przepływie krwui od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do endokrynologa ale niestety dopiero na marzec 2012 r co teraz mam robić . Chodze nieprzytomna, tyję, mam dołki psychiczne i uczucie strasznego duszenia w gardle . Jestem załamana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie moja zona ma dziwne objawy a mianowicie tak jakby miala kluske w gardle i nie moze z tego powodu jesc bo przeszkadza jej to w przelykaniu ale nieraz tej kluchy nie czuje , mam ja po lewej stronie prosze o odpowiedz co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem studentką i piszę pracę magisterską na temat wiedzy pacjentów o czynnikach ryzyka wystąpienia chorób tarczycy. Serdecznie proszę o wypełnienie mojej ankiety. https://docs.google.com/forms/d/1VHWvPu0Ny0IdxaJ4PLt0hLknR7agFL7EFVwArBKA_BI/viewform Bardzo dziękuję i życzę dużo zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×