Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe krążka wymagają operacji?


Gość Monika 21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika 21

Rezonans Magnetyczny wynik badania: Mr kręgosłupa L-S* sekw. Se / FSE T1,T2, STIR, płaszczyzny strzałkowe i osiowe. -zachowana fizjologiczna lordoza lędźwiowa -wysokość trzonów zachowana -nieznacznie nierówny zarys blaszek granicznych jak w zaznaczonych guzkach Schmorla -zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w materiale krążka m-kręgowego L5-S1 pod postacią dehydratacji -na poziomie L4-L5 niewielkie tylne szerokopodstawne uwypuklenie materiału krążka m-k,nieznacznie modelowany przedni zarsy worka oponowego -na poziomnieL5-S1: tylna szerokopodstawna wypuklina materiału krążka m-kręgowego,modelowany przedni zarsy worka oponowego, zaznaczona redukcja objętości rezerwy płynowej wewnątrzkanałowej i redukcja objętości zachyłków bocznych (nieco bardziej lewego) -stożek rdzeniowy bez zmian mam pytanie czy groź mi operacji? czy to badanie wyszło dobrze czy źle?jeśli wyszło źle, ,jakie są dalsze rokowania,jakie są dalsze pańskie zalecenia?Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oceniać Pani stan kliniczny bez badania bezpośredniego. Poza tym to portal chirurgii ogólnej a nie neurologii czy też neurochirurgii. Radzę więc w tej sprawie skonsultować się z neurologiem, a nawet neurochirurgiem. Opis zmian z rezonansu magnetycznego nie świadczą o dużej patologii i raczej nie wskazują na konieczność leczenia operacyjnego. Jednak wszystko zależy także od dolegliwości jakie Panią trapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×