Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna pod okiem


Gość Diana

Rekomendowane odpowiedzi

Mialam operacje miesiac temu skladali mi kosc oczodolu i mam teraz blizne pod okiem masuje ja mascia (cepan ) ale nic nie daje wydaje mi sie ze bardziej sie rozlazla. jak mozna usunac calkowicie blizne ?? i przez jak dlugo mam ja masowac zeby uzyskac jakiekolwiek rezultaty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Usunięcie blizny spowoduje powstanie kolejnej. Na początku blizna się bardziej zaczerwieni, jednak w miarę stosowania maści koloryt się zmieni na bardziej naturalny. Można stosować żele silikonowe np. Veraderm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem blizne pod okiem. Pół roku smarować cepanem. 2 lata twarzy absolutnie nie opalać (okulary przeciwsłoneczne). Później co jakiś czas posmarować alantanem kremem. Później jak będą żyłki polecam wymrozić tak jak kurzajki u dermatologa 2 razy w odstępie 2 miesięcy. Nie powinien zostać żaden ślad. Miałem pod okiem wycinany stan zapalny. Jeżeli o wymrażanie chodzi - wymrażałem sam (dość desperacko i nowatorsko ale ostrożnie) 2 razy (nie polecam tego robić samemu bo można przymrozić kość a wtedy z tego co wiem jest nieciekawie). Teraz nie ma nawet śladu. Trzeba 2 lata cierpliwości. I absolutnie nie opalać. Nie używać zbytnio kosmetyków w pobliżu blizny nie pudrować jej - nic poza cepanem i alantanem bo kosmetyki i makijaż w tym miejscu będą tylko utrzymywały stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×